Klokani se zdají být papírově přijatelným soupeřem, z pěti doposud odehraných zápasů mají jen čtyři body, navíc jim hapruje defenziva, což by ofenzivně laděným svěřencům trenéra Vavrušky mohlo vyhovovat. Ale pozor! Ani Teplice na tom s body nejsou nejlépe. Hrají sice pohlednou kopanou, s pěti bodíky však na Stínadlech spokojenost nepanuje. Skláře rovněž zlobí vyšší počet inkasovaných gólů, než by si David Vavruška představoval.

„Bodů jsme mohli mít víc. Vím to já, ví to i kluci. Bereme to jako fakt. Musíme dál pracovat s pokorou a body přijdou, věříme v to. Co se týče defenzivy, tak to souvisí se stylem naší hry. Posílení do zadních řad si umím představit, pracujeme na něm, ale na druhou stranu musím říct, že kluci pracují výborně, rovněž přístup mají dobrý. Pokud nás někdo do obrany posílí, tak by to měl být hráč, který pro nás bude perspektivní, nechceme žádnou rychlou akci na pár měsíců," říká teplický trenér.

Reprezentační pauza jeho mužstvu přišla vhod. „Budeme se snažit odstranit to, co nás trápí," říkal Vavruška už před jejím vypuknutím. Tepličtí si dlouhou přestávku zpestřily pohárovým vítězstvím na hřišti třetiligových Štěchovic. „Takové duely bývají nejtěžší. Víte dobře, jak to v poháru někdy dopadá. Jsem moc rád, že jsme to tam s přehledem zvládli a 4:1 vyhráli. Připravovali jsme se na pohár stejně jako na ligu, nic jsme nepodcenili. Kdybychom jen 20% ubrali, tak bychom měli velké problémy."