„Poslední dva zápasy chceme odehrát se ctí, jak se má. Stále je ve hře pěkné čtvrté místo, proto utkání na Bohemians a s Ostravou musíme zvládnout. Očekávám, že budou ještě náročnější než nedělní zápas s Duklou. Protivníci hrají o záchranu, budeme pod tlakem. Případná ztráta by zase vyvolala různé spekulace jako naše remíza se Žižkovem," říká Petr Rada, trenér FK Teplice.

Tepličtí proti Dukle excelovali a vyhráli jednoznačně 4:0. Hrdinou utkání byl defenzivní záložník Admir Ljevakovič, který se po více než dvouměsíční pauze zaviněné zraněním vrátil na trávník. Gólmana Pražanů Filipa Radu překonal dvakrát. „Je to paradox, už mám v sezoně tři góly, to je můj rekord," usmívá se. V minulých dnech přitom neprožíval radostné chvíle, zemřel mu totiž otec. „Dlouho jsme se bavili, jestli budu hrát nebo ne. Nakonec jsem na hřiště šel."

Také brankář Teplic Tomáš Grigar má formu úžasnou, v neděli si na své konto připsal už 13. nulu v sezoně. „Je to zásluha celého mužstva," vykládá. Jak se mu bude dařit dnes proti Bohemians? „Budeme chtít urvat maximum. Hrajeme s mančafty, kterým jde o záchranu, bude to mít náboj. My chceme každopádně ty dva zápasy vyhrát," velí bojovně opora žlutomodrých.

„Já dal proti Bohemce svůj první ligový gól. Doufám, že na něj navážu," hlásí se ofenzivní záložník Egon Vůch, jemuž duel s Duklou vyšel náramně. „Egy" byl u všech branek. „Pomohl mi možná ten zápas za jednadvacítku. Mám teď větší sebevědomí, víc si věřím. Kéž by nominačky do repre chodily i nadále," přeje si teplická hvězdička.

Zápas na Bohemians bude možná předposlední pro kouče Radu, kterého pro příští sezonu loví do svých řad Slavia. „Kdyby to bylo jen na mně, tak bych si přál, aby Rada zůstal. Pod ním jsem se hodně zvedl," přemýšlí Vůch.

„Kdybych měl být ironický, myslím, že ve své moci už to nemáme tak čtyři pět kol. Ale budeme bojovat do posledního kola. Budeme se soustředit jen na svoje zápasy, co se děje kolem, mě nezajímá. Budu se to snažit přenést i na mužstvo. Pokusíme se obě utkání vyhrát," uvedl pro ČTK Jozef Weber, trenér Bohemians.