Co vás po letech přimělo k návratu do Teplic?
Ve Slavii mi končila smlouva, takže jsem byl volný hráč. Jsem rád, že o mě Teplice projevily zájem. Potěšilo mě, že se vracím tam, kde to znám, což také sehrálo svou roli. Důležité bylo i to, že mě chtěl trenér i vedení. Takže jen samá pozitiva (úsměv).

Nechtěl jste zůstat v Brně, kde jste na podzim hostoval ze Slavie? Přece jen Zbrojovka je na tom momentálně daleko lépe než Teplice, které se motají okolo sestupových příček…
Nevím, jestli si pohorším. Teplice jsou teď dole, ale tam nepatří. Udělám všechno pro to, aby se to rychle obrátilo. Teplice patří k české špičce.

Měl jste na stole i jiné nabídky?
Čekal jsem, jestli se ozve Brno, ale to se mnou bohužel moc nekomunikovalo. Měl jsem jednu nabídku ze zahraničí, ale to je všechno v oblacích. Teplice přišly a jednaly seriózně. Probíhalo to rychle, protože pana Hrdličku znám z dřívějšího působení v Teplicích a to samé platí o Pavlu Verbířovi, se kterým jsem hrál. Byla to otázka jednoho dvou dnů, kdy jsme si sedli, do očí si řekli, jak si spolupráci představujeme a domluvili jsme se na dva a půl roku.

To je celkem dlouhý kontrakt. Vyplývá z toho, že se chcete po letech kočování konečně usadit?
Těch pět let bylo hodně zajímavých, nelituji toho. Člověk se podíval do Norska a do Slavie, což je jeden z našich nejslavnějších klubů. Zajímavé to bylo i v Trnavě a Brně. V kariéře mě to posunulo dál. Pokud v Teplicích zůstanu delší dobu, budu rád, ale fotbal je tak pomíjivý a někdy spletitý a zajímavý, že za půl roku může být všechno jinak. Já ale doufám, že tady pár let zůstanu (úsměv).

Co vám daly předchozí štace?
Podíváte se do různých lig a poznáte, jak tam fotbal chodí. Potkáte nové spoluhráče, jiné trenéry. Bylo to jen pozitivní. Naberete plno zkušeností. Všude to bylo zajímavé, každé angažmá mělo své. Budu na to vzpomínat jen v dobrém.

Když jste opouštěl Teplice, určitě jste čekal, že vaše kariéra nabere strmý vzestup, ale nakonec to zas taková sláva nebyla. V rozletu vás hodně přibrzdila zranění ve Slavii, že?
Bohužel, tak to je. Fotbal je někdy hezký  a někdy krutý. Ve Slavii se mi stalo asi to nejhorší, co se může ve fotbale stát, a to je zranění. To vás přibrzdí a někdy se pak těžko startuje. Navíc když jsem se uzdravil, tak se Slavia dostala do velkých finančních potíží. To vám zrovna nepomůže, když  potřebujete znovu nakopnout kariéru. Ale na to se nechci vymlouvat, takový je prostě fotbal. Teď budu koukat jen dopředu.

Co si tedy slibujete od nového angažmá? Teplice čeká pořádně perné jaro…
Budeme se snažit, abychom se co nejdříve dostali ze spodních příček do míst, která nám zaručí záchranu.

Překvapilo vás, že jsou letos na tom Teplice tak mizerně?
Teplice několik dlouhých let hrály na špici a někdy se to prostě zamotá a zabřednete do toho. Já jsem to zažil ve Slavii a ta cesta nahoru je obtížná. Je potřeba se co nejdříve zmátořit a dostat se nahoru.

Ve Zbrojovce jste lepil díry v obraně. Kde se cítíte nejlépe?
V Brně to bylo komplikované, protože tam byl hodně mladý kádr a já jsem hrál tam, kde bylo potřeba. Trenér Ščasný se mnou počítá na pravou stranu, ale jsem univerzál a můžu se objevit i jinde. Uvidíme, kde  zakotvím. Hlavně musím dokázat, že si zasloužím hrát v základu.