Teplice nastoupily proti Kladnu v kombinované sestavě a od začátku měly více ze hry i šance, v největší ale ztroskotal Stožický, který trefil jen břevno. Pak udeřil soupeř. Šilhan na hranici vápna přepadl přes Merzičův skluz, rozhodčí, Bílek nařídil penaltu a Svoboda ji proměnil. Kladno náskok udrželo, i když měli Tepličtí ještě několik šancí. Hned tři spálil rychlonohý Vondrášek, jehož největším úspěchem byla nastřelená tyčka.

„Měli jsme hodně štěstí. Teplice tlačily, trefily tyčku, břevno. Ale mladý Svoboda mě potěšil. Ještě vloni nastupoval proti žákům, teď se neztratil ani proti dospělým. Ten přechod snáší dobře, mohl by být platný,“ řekl kladenský kouč Martin Hřídel.

Teplice pro změnu nasadily dvacetiletého chorvatského záložníka Angela Jurina, který přišel do týmu na krátkou zkoušku.

Severočeši se snažili od začátku tvořit hru i v druhém zápase proti Drážďanům, ale německý třetiligový tým je z rychlých brejků tvrdě ztrestal. Po deseti minutách si našel odražený míč český útočník Pavel Dobrý a ze sedmi metrů ho napálil do šibenice. Druhý gól záhy přidal po další chybě stopera Kleina Rottger. Do Děčína vyrazilo zhruba 400 německých fanoušků, kteří celý zápas vytvářeli parádní atmosféru a za dvougólového vedení mohli začít s oslavnými chorály.

Pro nejpopulárnější saský tým začíná sezona už za dva týdny a lepší rozehranost na něm byla patrná i po změně stran. Na 3:0 po další rychlé akci zvýšil opět Rottger. Teplice sice také přidaly na pohybu a začaly se dostávat do šancí, ale jejich snaha nic nepřinesla. Největší šanci týmu, rybičku Elsamniho ze dvou kroků, zázračně lapil brankář Kirsten.

„Tyhle tři zápasy jsme zasvětili tomu, abychom si udělali obrázek o testovaných hráčích, což se nám asi docela povedlo. Takže svůj účel to splnilo, výsledek není tak podstatný,“ řekl teplický kouč Jiří Plíšek.