Třebaže se po nedělním odpoledním tréninku vydala výprava osmnácti teplických fotbalistů ze Stínadel na cestu do Olomouce, zatím není vůbec jisté, zda se pondělní dohrávka 15. kola první ligy Olomouc – Teplice opravdu uskuteční.

Důvod? Teplický tým kosí chřipka, řada hráčů leží v posteli a do nominace byli povolání hráči z divizní rezervy. V sobotu se navíc ukázalo, že obránce Smejkal je nakažený prasečí chřipkou.

„Před týdnem jsem začal cítit, že mi není dobře. Pak jsme měl horečky, které v posledních dnech ustoupily,“ řekl včera teplický obránce Michal Smejkal.

Pokud by v severočeském týmu vyhlásil hygienik karanténu, nehrálo by se. To se zatím nestalo a konečné slovo, zda se utkání dle plánu uskuteční, bude mít vedení nejvyšší soutěže, které situaci už několik dní sleduje.

„Ano, situaci monitorujeme. Konzultoval jsem jí i se svazovou lékařskou komisí. Pokud se situace zásadním způsobem nezdramatizuje, tak nevidím důvod, proč by se nemělo hrát,“ uvedl o víkendu šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

„Změnu může nařídit pouze svaz, to se dosud nestalo, proto se připravujeme jako na každý jiný zápas. V posteli leží Smejkal a řada dalších hráčů. Proto k zápasu v Olomouci odjeli i někteří hráči z rezervního týmu,“ uvedl tiskový mluvčí FK Teplice Petr Heidenreich, avšak konkrétní jména neprozradil: „Situace se neustále vyvíjí, může se ještě změnit.“

Teplice postupují standardně. „Ano, na Moravu jedeme tradičně den dopředu. Tentokrát i s jinými hráči,“ dodal Heidenreich.

Potíže nemá opora týmu brankář Grigar, jenž se vrátil z reprezentač­ního srazu.

„Po turnaji ve Spojených Arabských Emirátech se už soustředím na ligu. Čeká nás Olomouc, který má formu. Poslední čtyři zápasy vyhrála a dala v nich třináct gólů. Musíme hrát bezpečně zezadu a zkusit dát nějaký gól,“ řekl pro klubový web gólman Tomáš Grigar.

Zdravotní potíže mají i olomoučtí fotbalisté, proto se jejich kouč Zdeněk Psotka nechce zaobírat zdravotními problémy v Teplicích.

„I nám chybí tři hráči základu a stejně se až v utkání ukáže, kdo nakonec nastoupí a kdo ne. A pak si myslím, že Teplice mají natolik široký a kvalitní kádr, že se s tím vyrovnají,“ řekl pro web ČTK Psotka.

Utkání by se mělo dle původních plánů hrát v televizním přenosu dnes od 17:30.

Kdo za FK Teplice zřejmě nastoupí a kdo asi ne:

FK Teplice: Grigar – Merzič, Klein, Matula, Stožický – Elsamni, Vachoušek, Kalivoda, Gašparík – Mahmutovič, Hesek.

Absence: Rosa, Mareš, Verbíř (všichni zranění), Smejkal (prasečí chřipka), Vidlička, Lukáš, Ljevakovič, Vondrášek (všichni nemoc, nejistý start).