To na čtvrtmilionovou prémii pro vítěze si dál mohou brousit zuby hráči Jablonce, kteří po Teplicích porazili i Bohemians 3:2 a tabulku skupiny A s šesti body vedou. Ve středu je čeká boj s Libercem.

„Do zápasů jdeme z plné přípravy, zátěž se navíc snažíme rozdělit mezi všechny hráče. Proti Liberci jsme hráli dvě třetiny dobrý zápas, bohužel v závěru jsme se dopustily chyb," řekl při cestě na kondiční soustředění do Bad Blankenburgu teplický sportovní manažer Pavel Verbíř.

V neděli se v teplickém dresu představil 21letý nigeríjský pravý bek či defenzivní záložník Rhema Obed, který prošel akademií Arsenalu Londýn. Avšak jak se zdá, vedení FK Teplice nenadchl. „Byl tu na tři dny, nastoupil bez jediného tréninku. Čekal jsem od něj víc, zbytečně udělal penaltu, ale po jednom zápase by bylo nějaké hodnocení kruté," řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Výprava teplických „sklářů" se přímo z Prahy vydala na cestu do Německa. „Rhema Obed ve výpravě není," dodal další zprávu na adresu nováčka manažer Verbíř s tím, že se nejedná o avizovanou posilu se zkušenostmi z Maďarska..

A chyběl v ní také důležitý záložník Marek Jarolím, který zůstal doma a marodí s chřipkou. „Situaci kolem něho sledujeme, je to pro nás trochu komplikace, ale doufáme, že by třeba za dva dny mohl přijet za námi," dodal Verbíř s tím, že jinak odjeli všichni hráči.

Teplice odehrály na turnaji už tři zápasy, ale až v tom posledním s Bohemians získali první bod. „Hráli jsme v dost kombinovaní sestavě, chtěl jsem nechat hrát jiné hráče, než kteří nastoupili den před tím s Libercem. Náš výkon nebyl od začátku nic moc, alespoň jsme se dostali do vedení 2:0 po brejcích. Pak jsme bohužel nechali soupeře vyrovnat, docházely nám také síly. S druhou půlí jsem spokojen nebyl vůbec, dobrá nebyla," uvedl před výjezdem na kondiční soustředění kouč Ščasný: „Samotný název už naznačuje, co nás tam čeká. Bude to hodně práce, navíc už musíme začít i s taktikou."

Zimní fotbalová Tipsport liga, skupina A, Eden:

Liberec – Teplice 2:1 (0:0). Branky: 72. Pimpara, 80. Hadaščok – 57. Mahmutovič. Liberec: Kovář – Coufal, Kováč (60. Kelič), Pimpara (81. Karišik), Janec – Kušnír (46. Mustapha), Hušek (46. Pavelka), Obročník, Tomášek (46. Frýdek) – Delarge (46. Hadaščok), Karaš (73. Sackey). Teplice: Grigar – Vondrášek, Kaufman, Matula, Rosa – Vůch (55. Krátký), Jursa (73. Čajič), Ljevakovič, Chovanec (55. Kerič) – Vachoušek, Mahmutovič.

Jablonec – Bohemians 1905 3:2 (1:0). Branky: 44. Piták, 72. Zoubele, 74. Rossi – 66. Nerad, 71. Štochl. Jablonec: Fendrich – Landovský, Kubista (46. Štochl), Kysela (46. Beneš), Novák (46. Rossi) – Haurdič (46. Kopic), Loučka, Pavlata (46. Čížek), Piták, Jablonský (46. Kovařík) – Třešňák (46. Zoubele).

Teplice – Bohemians 1905 3:3 (2:0). Branky: 14. Kerič, 43. Jindráček, 67. Jablonský – 48. Moravec, 60. Jirouš z pen., 73. Šmíd. Sestava Teplic: Slavík – Krátký, Jablonský, Rosa (46. Matula), Podaný (74. Smola) – Jursa, Obed – Dolejš (55. Vůch), Čajič (46. Chovanec), Kerič – Jindráček.

1.            Jablonec              2             0             0                 5:3      6

2.            Liberec                 1             0             0                  2:1     3

3.            Bohemians          0             1             1                  5:6     1

4.            FK Teplice           0             1             2                  5:7     1

5.            Slavia                  0             0             0                  0:0     0