Teplice– Příbram 2:1 (1:0). Branky: 45.Stožický, 58.Zoubele– 66.Kostorek. Teplice: I. poločas: Pechatý– Peterka, Jablonský, Stožický– Ljevakovič, Klein, Kalivoda– Jindráček, Došek, Mahmutovič (30.Vondrášek). II. poločas: Grigar– Vidlička, Siva, Rosa, Pícha– Zoubele, Matula, Vachoušek– Vondrášek (60.Mareš, 84.Vondrášek), Melunovič, Verbíř.

Jablonec– Ústí 2:1 (0:0). Branky: 56.Pavlík zpen., 60.Pekhart– 47.Hutta. Jablonec: I. poločas: Špit– Krajčík, Uvíra, Drsek, T. Jablonský– Piták, M. Jarolím, Loučka, Haurdič– Lafata, Vošahlík. II. poločas: Frydrych– Rudolf, Beneš, Huber, Norek– Michálek, Eliáš, Pavlík, Kovařík– Pekhart, Daníček. Ústí: Novák– Hyčka, Zachariáš (46.Valenta), Polák (46.Amanda), Hell– Doležal (46.Franc), Vrtělka (46.Kobler), Martykán, Volek (46.Gnahoui)– Gibala (75.Rudnytskyy), Kousal (46.Hutta). (mik,jsj)

Nováček nejvyšší soutěže v Sedmihorkách změřil síly s ambiciózním Jabloncem a přestože favorita potrápil, prohrál nakonec 1:2.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsem spokojen. Hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři, který nastoupil v silné sestavě s Krajčíkem, Pitákem, Drskem či Pekhartem. I přesto jsme ale padesát minut byli lepším týmem a vytvořili jsme si i více šancí,“ nechal se po utkání slyšet trenér FK Ústí Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci v prvním ostřejším testu dokázali, že mohou v nejvyšší soutěži odehrát důstojnou roli. Konfrontace se soupeřem, který v posledních týdnech značně posiloval, se Ústečané nezalekli. Naopak. Po bezbrankové první půli se dokonce krátce po přestávce dostali do vedení díky brance střídajícího slovenského forvarda Hutty.

„O chvíli později, po penaltovém střetu, který soupeř využil k vyrovnání, jsme ale trochu opadli a brzy jsme dostali druhý gól. Pak jsme si ještě dokázali vytvořit dvě gólové šance a i přesto, že jsme nakonec prohráli, jsem s výkonem hráčů spokojen,“ přiznal kouč Habanec. Ten do utkání s favorizovaným soupeřem poslal hned několik potenciálních posil, které chtěl vidět v zápasovém tempu.

Na hřišti se tak objevili obránci Polák s Hellem, záložníci Vrtělka s Koblerem a trio forvardů Gibala, Kousal, Hutta. Ve druhé půli přišli do hry Gnahoui z Beninu a nově testovaný Amanda. „Někteří předvedli slušný výkon. Překvapil mě obránce Hell a aktivní v útoku byl Gibala. Vrtělka potvrdil své zkušenosti a mladý útočník Hutta ukázal, že je gólovým hráčem. Jen s pohybem měl zatím problémy, podle mě ale má do budoucna šanci se prosadit,“ ohodnotil výkon testovaných hráčů kouč Army. Nezapomněl pochválit ani zkušeného záložníka Michala Doležala, který do Ústí přišel na roční hostování ze sousedních Teplic.

„Dokázal, že pro nás bude velkou posilou,“ připustil Habanec. Další přípravné utkání čeká na fotbalisty Ústí v sobotu, kdy se střetnou v dalším severočeském derby s Libercem.