Tepličtí fotbalisté podlehli brněnskému týmu 0:1, když jediný gól zápasu dal pět minut před koncem hostující bek Jílek.
„Brno se na nás dobře připravilo, mělo nás přečtené a hrálo opravdu chytře. Vsadili na pozornou obranu, hlídali si naše hroty i pravou stranu, kde jsem hrál já s Pavlem Verbířem,“ řekl po utkání teplický obránce Vlastimil Vidlička.

Domácí se oproti zvyklostem nedokázali prosadit v koncovce, šance nedotáhli ke gólovému efektu. „V útoku nám chyběl pohyb. Až příchodem střídajícího Vondráška se to zlepšilo, začali jsme hrát svou hru a soupeře zatlačili,“ prohlásil teplický trenér Jiří Plíšek.
Vondrášek do hry naskočil po potížích s kolenem po pár trénincích, proto absentoval v základní sestavě. Na marodce zůstávají další borci pro ofenzivu Mareš a Elsamni.

Třebaže porážka vnesla na Stínadla smutek a zklamání, teplická parta věří, že ještě nemusí mít s ohledem na sezonu tragické následky. „Prohráli jsme jednu bitvu, ne celou válku. Teď hned po zápase jsme si s klukama v kabině řekli, že musíme makat dál a připravit se na čtvrteční zápas proti Slovácku,“ prohlásil odhodlaně obránce Vidlička.

Panice nepropadl ani kouč týmu. „Mohli jsme hrát i lépe, avšak musíme zůstat nohama na zemi. Pořád se tu mluví o nějakém titulu, ale okolo nás je hodně dobrých týmů se srovnatelnou kvalitou a pokaždé se soupeře nepovede přehrát. Dnešní prohra nám může naopak odlehčit, do konce je pořád deset kol a jsem přesvědčen, že tenhle zápas si prostě vezmeme někde nazpátek,“ dodal Plíšek.

Brno mohlo slavit. Tým, který byl na podzim i s trenérem Miroslavem Beránkem téměř na odpis, se zvedá a drží na jaře neporazitelnost. „Ano, Teplice jsme pustili do tlaku, ale do vedení nešly. Je to trošku šťastné vítězství,“ uznal na tiskové konferenci s kamennou tváří hráče pokera kouč vítězného týmu Beránek.