Z obou stran ofenzivní a pohlední zápas plný šancí rozhodl gól Ivany ze 68. minuty, na který nešťastně přihrál teplický obránce Rosa. Jaký pech.

Chvíli před tím se totiž domácí nadechovali k náporu, který odzvonila tyč Mareše.

Sváteční utkání mělo slavností předehru. Čestný výkop obstaral předseda představenstva teplického klubu Štěpán Popovič, který po sezoně odchází do penze.

ZHLÉDNĚTE
FOTOGALERII
!

Stínadla se tak rozloučila s mužem, který stál za příchodem společnosti AGC, a v roce 1996 i za návratem Teplic do prvoligového fotbalu.

Autor vítězné branky Milan Ivana rozdával po utkání úsměvy na všechny strany. „Po oslavách titulu to nebylo nic moc, ale odvedli jsme dobrou práci a tři body jsou naše. Jsme rádi, že jsme tady vyhráli,“ radoval.

„Obránce to asi dával gólmanovi, tak jsem to vystihl a jsem rád, že mi to tam padlo,“ okomentoval svůj šťastný zásah.

„První utkání v roli mistra jsme nechtěli prohrát,“ pravil trenér Slavie Karel Jarolím. „K vidění bylo celkem slušné utkání, obě mužstva chtěla vyhrát. My jsme měli problémy se složením mužstva, kdy nám vypadli Švento a Suchý. Navíc jsme dali šanci brankáři Romanovsovi, který byl delší dobu mimo hru. S výkonem přesto můžeme být spokojeni.“

To Tepličtí se mohli uvztekat. Pravda, popel na hlavu si sypali kvůli řadě promarněných šancí, zároveň ale spílali sudímu Hájkovi, který ještě za stavu 0:0 neodpískal penaltu na Heska.

„Určitě to byl faul, penalta se měla kopat, bylo to evidentní,“ cítil křivdu záložník Štěpán Vachoušek. „Minimálně bod nám to vzalo,“ měl jasno.

„Měli jsme čtyři gólové šance a je potřeba hledat chyby u sebe,“ klidnil vášně kouč Jiří Plíšek. „Měli jsme nějaké šance, dvě tyčky, a pak dostaneme gól po naší chybě. Hrozná škoda,“ litoval Jakub Mareš, nejaktivnější muž ve žlutomodrém.

„Viděli jsme zajímavý zápas, utkání v tempu oba týmu se snažili hrát útočně. Co se týče výsledku, je to pro nás nešťastné. Po přestávce jsme se dostávali k tlaku, vytvářeli šance, jen Mareš a Hesek měli dvě, nakonec jsme dostali branku po velké hrubce. Nezasloužili jsme si prohrát, to ale k fotbalu patří,“ nesl porážku důstojně Plíšek.

Ztráta mrzí o to víc, že konkurenti Teplic v honbě za pohárovými příčkami také zaváhali. „V případě úspěchu bychom byli čtvrtí… Kdyby ale neplatí,“ povzdechl si Plíšek.

Na utkání se Slavií musejí Severočeši co nejdřív zapomenout. Už ve středu je čeká zápas roku – finále Poháru ČMFS. A pokud na Slováckem zvítězí, jsou v Evropě.

„Musíme se z toho vzpamatovat. Ve středu je pro nás daleko důležitější den, který chceme zvládnou a já pevně věřím, že ho zvládneme,“ burcuje Vachoušek.

„Porážku od Slavie musíme hodit za hlavu a jít do poháru. Musíme to ukopat za každou cenu,“ ví útočník Mareš.