„Na těžké soupeře umíme hrát," potvrzuje brankář Teplic Tomáš Grigar. „Věřím, že uspějeme. Vítězství by nám hodně pomohlo, 31 bodů už by mělo znamenat záchranu," vylíží Grigar úlevu v podobě prvoligové jistoty. Skláři před sebou mají kromě záchrany i další výzvu. „Chceme divákům vrátit tu předchozí domácí ztrátu se Zlínem."

Sparta přijede na Stínadla po dvou porážkách. Tu první inkasovala doma od Plzně, čímž ztratila i teoretickou šanci na zisk mistrovského titulu. V týdnu pak nezvládla první duel domácího poháru, když padla v Jablonci. Nyní bude usilovat hlavně o udržení druhé příčky. „Musíme se připravit a v neděli odevzdat maximum. I když se to neříká lehce, hrajeme už jen o druhé místo. Proto musíme získat tři body," velí Lukáš Vácha, navrátilec do zdecimované sestavy Pražanů. „Zbytek ligy musíme dohrát mnohem lépe a zvednout se. Věřím, že naše výkony půjdou zase nahoru. Nemůžeme si dovolit skončit na jiném, než druhém místě s ohledem na situaci, která nyní panuje v tabulce," tvrdí lodivod „rudých" Zdeněk Ščasný, který na Letnou zamířil právě ze Stínadel.

Jiný kormidelník, teplický David Vavruška, Spartu i přes její problémy nehodlá podceňovat. „Sparta je ale pořád hodně kvalitní. Například zápas s Plzní, který prohráli 0:3, byl z její strany velmi dobrý. Na balonu byla výborná. Má jedno z nejlepších mužstev u nás! Věřím, že se bude hrát kvalitní fotbal, a to nejen za strany hostů. Svým svěřencům věřím, také umí hrát pohledně!"

Utkání Teplice – Sparta má v neděli výkop v 17 hodin.