„To jsem ještě nezažil," usmíval se spokojeně dlouholetý lékař týmu Jan Štěrba. Před spuštěním celé akce byl přitom pesimistou: „vždy se říká, že to bude trvat jen chvíli," povzdechl si při představě tradiční čtvrthodinky. A to teplický rekord mohl být ještě lepší, kustod týmu ale zapomněl v útrobách stadionu balóny, které žlutomodrým tvoří tradičně kompars. „Jsem příjemně překvapený," culil se Štěrba při odchodu do tepla.

Na vytápěném zeleném pažitu včera nebyl jediným doktorem. V lékařském převleku se před hráči a trenéry zjevil masér Eda Poustka, který před každým týmovým focením vymýšlí podobné kulišárny. „Honem, honem, mám pacienta na stole," bavil všechny přítomné. O zábavu se staral i v mix zóně, kde fotograf pořizoval jednotlivé portréty fotbalistů.

Na klubovém plakátu budou chybět Vojtěch Gebert a Marek Strada. Prvního z nich vedení „sklářů" vrátilo na Žižkov. „Přišel k nám na zkoušku, nezklamal, ale potřebuje především hrát a u nás by pro něj místo v základní sestavě nebylo, proto jsme se rozhodli ho neangažovat," vysvětluje trenér Daniel Šmejkal. Strada bude pokračovat v hostování v druholigovém Sokolově. "Marek udělal za půlroku velký pokrok, ale přesto jsme se rozhodli, že se vrátí do Sokolova, protože potřebuje především hrát. V létě počítáme s jeho návratem do přípravy," objasňuje kouč Teplic.