Teplický trenér Stanislav Hejkal udělal oproti pátečnímu ligovému utkání několik změn v sestavě, stále ale disponoval poměrně silnou sestavou, která měla mít nad Slezany navrch. Mužstvo kouče Svatopluka Habance totiž ještě v neděli hrálo mistrovský duel ve Vlašimi, navíc jeho kormidelník prohlašoval, že pohár odsouvá na druhou kolej.

Samotný zápas ale papírové předpoklady roztrhal na kusy. Hosté byli od prvních minut Severočechům více než důstojným soupeřem. Teplice se přesto ujaly vedení. V 16. minutě nacentroval z pravé strany přesně Tomáš Vondrášek a Jakub Mareš přesnou hlavičkou překonal Chmiela. Hosté před velmi slabou návštěvou nehodili flintu do žita a za desert minut bylo zaslouženě srovnáno; poměrně klidový režim žlutomodré obrany potrestal Wojnar, který ve vápně Teplic prokázal nejlepší koncentraci.

Hejkal o poločase nebyl spokojený s hrou středové řady, místo Trubače proto poslal na hřiště Kučeru. Ten hru Sklářů rozhýbal, výrazné zlepšení se ale nedostavilo. Blízko gólu byly Teplice sedm minut po obránce Shejbal, Chmiel se ale blýskl reflexivním zákrokem. O chvíli později vyrobil minelu Šula. Vyhnal jeho rozehrávku vystihl, míč posunul na Mareše, jehož při pokusu o zasekávačku poslal autor školácké chyby na zem. Sudí Lerch bleskově ukázal na značku pokutového kopu. Patrik Žitný z penalty dal druhý gól domácích, přestože Chmiel směr pokusu teplického benjamínka vystihl. Na míč si sáhnul, vytěsnit z branky ho ale nedokázal.

Zbytek zápasu výrazné vzrušení nepřinesl, závěrečná snaha o tlak vyzněla v podání Třince jalově.

„Někteří hráči nepřistoupili k utkání, jak by měli. Mysleli si, že když Třinec hrál zápas v neděli, tak bude unavený. Opak byl ale pravdou. Spokojený můžeme být pouze s postupem,“ hodnotil utkání Hejkalův asistent Pavel Drsek. Za odvedený výkon pochválil Jakuba Mareše, který jeden gól dal a jeden vybojoval. „Kuba odvádí svůj standard, na něj se můžeme vždy spolehnout.“

Bylo to typické pohárové utkání. Klobouk dolů před Třincem. I když měl dlouhou cestu a hrál v neděli, tak kousal a do poslední minuty bojoval o prodloužení. My si to ale sami zkomplikovali, protože jsme nehráli od začátku dobře. Bylo to od nás vlažné, a to i když jsme vedli. Nepovedlo se nám náskok zvýšit, místo toho jsme inkasovali. Bylo z toho trošku drama,“ řekl Tomáš Vondrášek novinářům.