„V poháru víme, o co hrajeme, je to pro nás jediná šance, jak se dostat do Evropy,“ uvědomuje si gólman Teplic Tomáš Grigar a na klubovém webu slibuje: „Zápasy s Libercem nebudou jednoduché, ale odevzdáme v nich všechno. To můžu slíbit.“

Severočeši budou v pohárovém derby bojovat nejen o co nejvýhodnější pozici do odvety, která se hraje za týden na stadionu U Nisy, ale i o napravení reputace, kterou si pošpinili mdlým výkonem v sobotním ligovém utkání s posledním Žižkovem (0:0).

„Chtěli bychom fanouškům ukázat, že fotbal hrát umíme,“ vzkazuje Grigar, který poslední čtyři utkání a 369 minut neinkasoval. Nulu vychytal i před třemi týdny doma proti Liberci, kdy Teplice v lize udolaly Slovan 1:0.

Liberec prohrál v jediném z posledních dvanácti zápasů. Na Stínadlech čeká na výhru už osm duelů a nedokázal zde skórovat už 805 minut! „Liberec je, co se týče formy nebo výkonnosti, v současnosti asi nejlepší v naší lize, takže očekávám těžké utkání,“ říká trenér Teplic Petr Rada.

Severočeští rivalové narazili na sebe ve čtvrtfinále už před třemi lety a Teplice po bezbrankové domácí remíze vybojovaly postup na soupeřově hřišti po výhře 2:0. Tým ze Stínadel nakonec dokráčel až k celkovému triumfu.

„Pohár je z mého pohledu stejně atraktivní jako liga, nebo pro mě ještě prestižnější,“ dodává Rada pro ČTK.