Jedno je jisté, naděje na účast v evropských pohárech pro FK Teplice stále žije. A to jak z tuzemského Poháru České pošty, kde jsou žlutomodří už v semifinále, tak z ligy, kde se přiblížili čtvrté Mladé Boleslavi díky nedělní výhře na jejím hřišti na dva body.

„Budeme se o účast v evropských pohárech snažit. Jsme sice v semifinále domácího poháru, ale i tam je cesta za vítězstvím ještě dlouhá. Ani v lize proto neskládáme zbraně. Všechna utkání budeme hrát na sto procent,“ řekl pro klubový web teplický záložník Egon Vůch.

Očividně v dobrém rozpoložení byl i kouč Rada, jehož tým vedle bojovnosti a vůle zdobí kvalitní defenziva v čele s brankářem Grigarem. Důkazem může být jeden jediný inkasovaný gól v posledních šesti ligových zápasech. „Vezeme si z Boleslavi tři body, což je pro nás nejdůležitější a já jsem spokojen. V oslabení jsme soupeře pustili do jediné šance, Boleslav si s naším blokem nevěděla rady, její hráči míče často nakopávali, což pro nás bylo málo nebezpečné,“ vrátil se k duelu 23. kola Rada.

O výsledku rozhodl konec první půle, kdy s přehledem proměnil pokutový kop teplický obránce Rosa. A fakt, že tepličtí hráči neinkasovali ani bez vyloučeného Zoubeleho, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště v úvodu druhé půle.

„Byli jsme šťastnější právě o tu penaltu. Před pohárem s Libercem jsme je trénovali, byli jsme určeni já se Štěpánem Vachouškem a na hřišti jsme se domluvili, že na ni půjde já, protože jsem si věřil,“ prohlásil teplický zadák Antonín Rosa, který vsadil na přesnou přízemní střelu k tyči.

Penalta v 45. minutě zapříčinila největší rozruch zápasu. „Dostával jsem balon do brejku, přesný pas od Dolejše, naběhl si mezi dva hráče a když jsem se dostal do vápna, tak jsem cítil, jak mě protihráč trefil do nohy. Byl to jasný faul, jednoznačná penalta,“ řekl faulovaný Vůch. „Takových zákroků už na mě bylo a penalta se nekopala…“ povzdychl si boleslavský útočník Marek Kulič.

Teplické ligové jaro:

17. kolo: Teplice – Plzeň 3:4

18. kolo: Slavia – Teplice 0:0

19. kolo: Teplice – Liberec 1:0

20. kolo: Příbram – Teplice 0:0

21. kolo: Teplice – Žižkov 0:0

22. kolo: Teplice – Olomouc 3:1

23. kolo: M. Boleslav – Teplice 0:1