„Ano, jsme v situaci, v které jsme být nechtěli. Na druhou stranu si myslím, že nejsme zase tak špatní, výkon nebyl zlý, máme na čem stavět,“ řekl jeden z lídru týmu Jiří Sabou.

Teplicím se pod Ještědem nedaří tradičně, z dvanácti pokusů tam dokázaly vyhrát dvakrát a nelichotivou bilanci nevylepšily ani v pondělí večer. „Ale oproti Žižkovu jsme podali podstatně lepší výkon. Teď musíme zabrat doma proti Příbrami a pak se pokusit vybojovat body z venku jinde,“ uvedl teplický trenér Jiří Plíšek.

Podobný scénář dalšího vývoje mají v hlavách i samotní hráči. „Jasně, že budeme chtít vyhrát, ale víme, že Příbram dobře brání a nikdo si nemůže myslet, že nás čeká snadný soupeř,“ varoval na klubovém webu stoper Petr Lukáš.

Teplice zvolily defenzivní taktiku se dvěma defenzivními záložníky. Střed pole měly pokrýt štítoví borci Ljevakovič a Sabou.

„Chtěli jsme soupeři zkomplikovat přechodovou fázi. V první půli nám taktika vycházela, hráli jsme v bloku a ke spokojenosti chyběl jen využitý brejk Mahmutoviče. Škoda, že Ljevakovič utrpěl lehký otřes,“ mrzelo Plíška.

Právě Ljevakovič s Mahmutovičem patřili v teplickém týmu mezi nejlepší.