Utkání 15. kola nenadchlo: Ostrava vs. Teplice 0:0.

Poslední podzimní duel sehrají Teplice v pátek, kdy doma na Stínadlech přivítají v předehrávce 16. už jarního kola nováčka ze Znojma.

„Prohospodařili jsme prvních třicet minut. Čekal jsem podstatně lepší vstup do utkání, čekal jsem větší vůli po vítězství i víc šancí. Když jsme se nadechovali k náporu, přibrzdilo nás vyloučení Kroba. Ostravu, která hrála srdcem, jsme do šancí nepustili. Celkově bod bereme, ale nemám z toho nějaký extra pocit, protože zápas moc pohledný nebyl a divákům se asi moc ani nelíbil," řekl mezi padajícími sněhovými vločkami teplický trenér Zdeněk Ščasný.

„Teplice jsou kvalitní soupeř, my jsme toho do ofenzivy hlavně v první půli moc nevymysleli, nezahrály nám kraje a náznaky jsme měli jen ze standardních situací. Chybí nám kvalita v předfinální fázi," hodnotil podprůměrný zápas Martin Svědík, trenér FC Baník Ostrava.

Poslední zápasy Teplic se na ligové scéně podobají. Jsou lepší, ale místo výhry a tří bodů berou jen jeden za remízu. Ščasného parta začala i na ostravských Bazalech ve stejné sestavě jako proti libereckému Slovanu před reprezentační pauzou. V severočeském derby jí k vítězství nestačilo 27 střel, včera v této statistice převaha 17:8.

„Měli jsme šance na tři body a na vítězství, ale na druhou stranu jsme byli dlouho v deseti, a tak je remíza asi spravedlivá. Ostrava hrála v defenzivě důrazně, my jsme nedokázali využít dvě tři velké příležitosti. V závěru podzimu máme s produktivitou problémy," přiznal teplický špílmachr Štěpán Vachoušek, jenž zápas nedohrál: „V závěru sezony jsem okopaný, síly ubývají a trenér chtěl hru i oživit."

Žádné nadšení nevyvolala remíza 0:0 ani na Bazalech. „Doma musíme bodovat víc, takhle se u dna tabulky stále plácáme. Zkoušíme různé akce, ale chybí nám i štěstí," hořekoval 24letý ostravský záložník Jan Hable.

15. kolo první fotbalové ligy:
FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Pelikán. ŽK: Matula, Krob, Jablonský (všichni Teplice). ČK: 68. Krob. Diváci: 2015.
Sestavy:
Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Engelmann (66. Staško), Kukec (87. Kraut), Holzer (79. Lukeš) - Fantiš. Trenér: Svědík.
Teplice: Slavík - Matula, Jablonský, Klein, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (65. Jindráček) - Litsingi (90. Krátký), Táborský, Nivaldo - Salami (88. Hošek). Trenér: Ščasný.