„Chtěli jsme hrát aktivně, ale to jsme vůbec nesplnili. Jen jsme bránili a vlastně čekali, až dostaneme gól. Chyběla bojovnost a bez toho to nejde. Nezvládli to ani zkušení hráči,“ zlobil se trenér Teplic Jiří Plíšek.

Ve 2. minutě Pospěch orazítkoval břevno a předeslal tím marné dobývání teplické branky. Grigar mařil domácím jednu šanci za druhou, gól v jeho síti, který by znamenal hrozbu vyřazení, však nakonec padl. V 62. minutě ho zařídil Kisel. Pak začali hrát i Tepličtí, kýžené postupové trefy ale nedokázali docílit.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu:

Slavia Praha – FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 62. Kisel. Rozhodčí: Kocourek – Jiřík, Teuber. ŽK: Jarolím, Pospěch – Hošek, Mareš. Diváci: 3383. První zápas: 1:2, postoupila Slavia.

Slavia: Zlámal – Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila – Hora (58. Milutinovič), Janda (39. Černý), Jarolím, Koreš – Kisel (89. Vlček) – Pospěch. Trenér: Petrouš.

Teplice: Grigar – Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa – Verbíř (67. Melunovič), Matula, Čajič (82. Vondrášek), Mareš – Vachoušek (34. Kalivoda) – Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Jak šly minuty:

1. poločas

2. minuta: z pětadvaceti metrů se napřáhl Pospěch (Slavia) a jeho dělovka skončila na břevně branky překvapeného Grigara

12. minuta: sám před gólmana se protlačil Pospěch (Slavia), ale v tísni už vystřelit nedokázal

24. minuta: po závaru Teplic zblízka střílel kapitán hostů Verbíř, mířil nad

43. minuta: technickou střelu Černého (Slavia) Grigar jen s obtížemi vyrazil na roh

2. poločas

46. minuta: Kisel (Slavia) hlavičkoval z malého vápna nad

62. minuta: Jarolím (Slavia) se prokličkoval až před šestnáctku, vypálil a jeho střela orazítkovala tyč

62. minuta: míč se od ní odrazil zpět ke slávistům a Pospěchovu přihrávku usměrnil do sítě Kisel – 1:0

67. minuta: slávisté jsou při chuti, pěknou kombinaci zakončil střelou mimo Pospěch

69. minuta: po centru Teplic před Zlámalovu branku si obránci málem srazili míč do vlastní sítě

73. minuta: po průniku Kisela (Slavia) se už tlačil do tutovky Pospěch, ale obránci jej stihli odstavit

75. minuta: Teplice byly blízko vyrovnání. Domácí brankář nedosáhl na míč, obránci ho v poslední chvíli odkopli. Hosté ještě reklamovali ruku, ale neúspěšně

81. minuta: pohledné akce Slavie pokračují. Akci rozjel Kisel a na jejím konci byl opět slávistický kapitán. Grigar měl plné ruce práce, aby po jeho hlavičce zabránil druhému gólu

89. minuta: mohlo být rozhodnuto, ale Pospěch míč minul a Koreš přestřelil prázdnou bránu