Tepličtí měli velmi dobrý první poločas, po hříchu ale skončil remízou 1:1. Ve druhé půli byla lepší Příbram, Skláři však šli dvacet minut před koncem do vedení díky Vaněčkovi, který se v sobotním odpoledni trefil už podruhé. Pak ale přišel nápor domácích, kterému hosté nedokázali odolat. Neobsazený Brandner nejprve z voleje krásně srovnal, Mahmutović v nastavení z dorážky dokonal teplické dílo zkázy.

Příbram slavila body poprvé v sezoně, před tím dokonce ani jednou neskórovala. Teplice se domů vracely poprvé v novém ročníku s prázdnou.

Petr Rada (trenér Příbrami): „Vítězství je pro nás hodně důležité. Kdybychom měli dneska znova prohrát, tak by ta situace byla hodně kritická. I když kritická je pořád. Konečně jsme ale dali branku, z těch tří gólů, co jsem dali, byly dva dobré. A bylo to o tom, že jsem hráčům celý týden říkal o důrazu v šestnáctce. Chtěl jsem to, co je samozřejmé pro fotbal: pohyb, běhání a bojovnost. To v druhém poločase splnili. V prvním poločase to nebylo tak růžové. Dostali jsme branku ze standardní situace, což je pro mě branka zadarmo. Tyhle situace se musí ohlídat. Ale naštěstí jsme do poločasu vyrovnali. A v závěru, kdy jsme znova prohrávali, tam byla velká vůle po vítězství. Brandner trefil nádherně dobrý centr. A pak za stavu 2:2 jsem stále věřil ve vítězství, chtěl jsem, aby hráči hráli dopředu. Pomohl i příchod Mahmutoviče, který rozbil obranu, šel za důležitým míčem. Ale když pak dáte gól v 92. minutě, tak je to z mého pohledu už o štěstí a o tom, že hráči tomu věří a bojují. Za druhý poločas jim poděkuji, ale nic se neděje, musíme týden trénovat a jedeme na Bohemku, kde to bude ještě těžší než teď."

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): „Do stavu 2:1 jsme vedli zaslouženě, ale ta důležitá část byla ke konci utkání, kde jsme byli hodně nedisciplinování a soupeř nás po právu potrestal. V posledních utkáních jsme dostali dost branek, což o něčem hovoří a spokojení samozřejmě nejsme. Fotbal je v tomhle spravedlivý. Za stavu 2:1 jsme vypnuli a soupeř hrál s nadšením a prostě nás porazil. My byli nebezpeční ze standardních situací, soupeř také. Pak tam šel v závěru na standardku sedmý hráč, který zůstal úplně sám. Takhle to je, na 2:2 to rozhodlo a pak už jsme si to vypili do dna. Vyrobili jsme standardní situaci na 2:2, takže jsme prohráli zaslouženě."

7. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram – FK Teplice 3:2 (1:1)

Branky: 34. Majtán, 85. Brandner, 90.+2 Mahmutovič – 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka – Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán – Krob, Fillo. Diváci: 1861.

Sestavy:

Příbram: Hruška – Ferrara (46. Laňka), Jiránek, Tregler, Krameš – Pilík, Pecháček (84. Brandner), Rezek, Borek (78. Mahmutovič), Trapp – Majtán. Trenér: Rada

Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob – Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo, Nivaldo (61. Vachoušek) – Vaněček (86. Potočný). Trenér: Šmejkal.