Sparta se vrátila ze španělského soustředění, "skláři" měli za sebou tréninky v domácích podmínkách. Jako první musel zasahovat Grigar, když zneškodnil šanci Marečka. Diváci sledovali snahu Sparty o kombinační fotbal, Teplice sázely na brejky po křídlech. Dokázaly si vypracovat náznaky šancí, zlobila je ale předfinální a finální fáze. Největší příležitost spálil Vaněček, který hlavičkoval v ideální pozici pouze do náruče gólmana Sparty Koubka. Na druhé straně poté skóroval Konaté, který zužitkoval Julišův centr.

Ve druhé půli už sparťané dominovali. Žlutomodří prostřídali a na hřišti hráli pouze úlohu sparingpartnera. Druhou branku Sparty dal po hodině hry střelou z otočky Nestor, byl to jeho první gól v dresu Letenských. Na 3:0 zvyšoval umístěnou střelou z vápna Karavaev, konečnou podobu pak dal výsledku z pokutového kopu Juliš.

"Dali jsme šanci mladým. Nemůžu říct, že by mě zklamali, naopak měli velice dobrý přístup," hledal trenér Šmejkal pozitiva. Hledat bude muset se svým realizačním týmem i posily, hlavně ve středu obrany je po odchodu Lüftnera do Slavie velká díra. "Kromě stopera ale usilujeme i o posílení středu zálohy, chceme také útočníka," prozradil Šmejkal.

Zápas se hrál v pětistupňovém mrazu, to ale pro Teplice nebyla závažná komplikace. "Když jsem vyšel z kabiny, tak to bylo nepříjemné, ale pak jsem se rozehřál a už to šlo," vyprávěl Alois Hyčka, prozatím jediná zimní posila "sklářů". "Přestože Severočeši prohráli 0:4, Hyčka skleslý nebyl. "V téhle zimě je to na umělém povrchu zkreslující; terén je zmrzlý, nedaří se na něm dělat věci, na které jsme zvyklí. V první půli to bylo vyrovnanější, pak jsme dělali chyby a Sparta je potrestala," řekl Hyčka k zápasu.

"Pro nás by bylo komplikací spíš zranění. Na zimu jsme zvyklí, ale samozřejmě, že se obáváme nešťastných zranění na tomto terénu," přiznal Daniel Šmejkal. Ve středu se Teplicím při utkání se Žižkovem (2:1) zranil stoper Jeřábek, podle dostupných informací by ale start ligové soutěže měl bez problémů stihnout.

Dejte hlas svému oblíbenému teplickému fotbalistovi! Vyberte si z nominovaných a zvolete Nejúspěšnějšího sportovce Teplicka pro rok 2016! Více zde!

AC Sparta Praha - FK Teplice 4:0 (1:0).
Branky: 29. Konaté, 60. Néstor, 68. Karavaev, 88. Juliš z pen.
Sparta: Koubek - Karavaev, Mazuch, Kadlec Michal, Vatajelu - Juliš, Mareček, Sáček, Konaté - Dočkal, Néstor.
Teplice: Grigar (46. Plachý) - Vondrášek (46. Strada), Ljevakovič, Tsiskaridze, Krob (46. Urma) - Fillo (46. Nivaldo), Soungole, Vachoušek (46. Kodeš), Hyčka - Hora (70. D. Richter) - Vaněček (28. Potočný).