„Po smrti pana Hrdličky došlo k boji o moc, byly tu střety mezi zaměstnanci klubu. Vyvrcholily rezignací pana Ščasného, kterého následoval i pan Heidenreich. Věřím, že se situace nyní uklidní. Pro každého, kdo tu teď pracuje, je jasná naše filozofie. Musíme pracovat jako tým, jinak budou následovat další odchody," zdvihnul Šedlbauer varovný prst. Řeč se pochopitelně točila také okolo sportovní stránky. „I po tom všem chceme hrát na jaře o poháry. Liga je sice vyrovnaná a náročná, ale věřím, že náš tým má takovou sílu, aby o Evropu hrál. Budeme budovat strategii, abychom patřili k nejváženějším týmům v republice," řekl.

Heidenreich, který v Teplicích působil od roku 2006, uvedl jako důvod své rezignace zvážení všech okolností a událostí. "Myslím si, že má rezignace prospěje k očištění atmosféry v klubu, na kterém mi záleží. Dělám své rozhodnutí ve prospěch teplického fotbalu, aby se mu dál dařilo v první lize a aby přinášel fanouškům radost." Šedlbauer ale neskrýval, že by Hedenreicha pravděpodobně neminula výpověď. „Tlačil bych na to, aby odešel."

Co přesně se vlastně v útrobách Stínadel po tragickém skonu dlouholetého šéfa teplického fotbalu dělo? „Tou smrtí pana Hrdličky se výrazně změnila situace v klubu. V jednom momentu tu byl trenér Ščasný jednou z nejvýraznějších a nejzkušenějších osob. Než začal klub řídit nový ředitel Petr Hynek, to táhl právě on. Petr Heidenreich měl ambici na ředitelské křeslo usednout. Pan Ščasný v interních diskuzích prosazoval jiného kandidáta. Řekli si to pak do očí, ale vznikl zásadní rozkol, který už nebyl dán dohromady. Po nástupu pana Hynka byla snaha situaci stabilizovat. Na konci podzimu se ale pan Heidenreich snažil pana Ščasného z pozice trenéra vytlačit, různými vlivy se snažil ohrožovat jeho funkci," přibližuje sportovní ředitel Teplic Jan Skýpala, který byl Ščasného favoritem na funkci ředitele FK Teplice. Šedlbauer upřesnil, o jaké vlivy se jednalo. „Fotbaloví manažeři, rozhodčí?" dostal dotaz od novinářů. Kývl. „Nechci ale nikoho pošpinit, nemám důkazy. Ani se mi tomu nechtělo věřit, když jsem se to dozvěděl," odpověděl.

„Byli tři kandidáti – Skýpala, Heidenreich a mladý Hrdlička. Ten se hodně do toho hrnul. To byli lidi z fotbalového prostředí. K tomu jsem měl vytipované tři lidi z AGC, kteří by ředitele klubu mohli dělat. Protože jsme ale neměli osobnost silnou, jakou byl zesnulý pana Hrdlička, rozhodli jsme se pro jiné řízení klubu, proto jsme vybrali pana Hynka z AGC a snažili se, aby bylo řízení fotbalu podobné řízení firmy. Kladl jsem důraz na týmovou práci. Když boj o moc vztahy v klubu rozdrobil, snažil jsem se problémy řešit. Trenér mě informoval o tom, co se děje, ale nemohl jsem nikoho bez důkazů vyhodit. Jinak bychom reagovali okamžitě. Chci se ohradit vůči tomu, že jsme nic nedělali. Čekal jsem na důkaz nebo na ustálení situace. Pokud by se to nelepšilo, sáhl bych k radikálnímu řezu. Před odletem na Kypr mě pan Hynek opět informoval o nepřátelském vztahu Heidenreich vs. Ščasný. Věděl jsem, že pan Ščasný prohlásil, že pod panem Heidenreichem nechce pracovat. Bylo potřeba do toho zasáhnout, mělo k tomu dojít po příletu z Kypru a po mém návratu do republiky. Přestože nechci přistupovat na ultimáta, nechtěl jsem už čekat. Trenér Ščasný mi ale v sobotu volal, že odchází, zaskočilo mě to. Nelíbilo se mi to, ale respektoval jsem jeho rozhodnutí. Angažovali jsme trenéra Radu, protože zná prostředí, hráče," obsáhle informoval Šedlbauer o dění uvnitř klubu.