FK Teplice drží v jihomoravské metropoli neporazitelnost téměř osm let, od října 2003. Ve včerejším duelu 22. kola vyhrál teplický tým na půdě předposledního celku ligy 1:0 a zásadně mu zkomplikoval boj o udržení mezi tuzemskou elitou. Utkání rozhodl pět minut před koncem důrazný bek Rosa, jenž dal gól hlavou po rohovém kopu.

Ještě předtím, už v 57. minutě, mohl takticky dobře hrající hosty dostat do vedení agilní bosenský rychlík Mahmutovič. Právě on se prosadil v brněnské šestnáctce, avšak hlavičkou trefil pouze připraveného domácího brankáře Krbečka.

Teplický kouč Jiří Plíšek pro agenturu ČTK přiznal, že vítězství jeho svěřenců bylo šťastné a že by průběhu zápasu více odpovídala remíza.

„V poločase jsme si v šatně řekli, že rozhodne jedna chyba. Udělal ji soupeř,“ konstatoval Plíšek, který ocenil bojovnou hru svých svěřenců. „Potvrdili jsme vítězství s Ostravou a vzali jsme si zpět body, které jsme na podzim v domácím prostředí s Brnem ztratili,“ dodal kouč Teplic.

Brno si vypracovalo na svoje poměry dost příležitostí, k vítězství mělo dlouhou dobu blíže, avšak svoje šance nevyužilo. „Měli jsme slabší první poločas, naštěstí soupeř naše chyby nepotrestal. Ve druhém jsme se zlepšili, měli blíže k tomu, abychom zápas rozhodli. Nakonec to byl soupeř,“ posteskl si zklamaný trenér Brňanů Karel Večeřa.

22. kolo první fotbalové ligy:

FC Zbrojovka Brno – FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 85. Rosa. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Kovařík. ŽK: Husár – Rosa. Diváci: 3255.

Sestavy

Brno: Krbeček – Husár (90. Šamánek), Migliorini, Mitrovič, Hamouz – Borek, Dostálek (75. Folprecht), Simerský, Rýdel, Střeštík (68. Rabušic) – T. Došek. Trenér: Večeřa.

Teplice: Slavík – Matula, Smejkal, Hošek, Rosa – Vondrášek (73. Lácha), Čajič, Ljevakovič, Jungr (59. Mareš) – Vachoušek (77. L. Došek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.