Klub požádal o odložení nedělního ligového utkání proti Plzni ve čtvrtek odpoledne.

"Důvodem je stanovisko Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem. Máme ho v písemné podobě," uvedl teplický šéf František Hrdlička na mimořádné tiskové konferenci.

Olomouc x Teplice: šlo o zdraví! Cuī bonō? ČTĚTE ZDE

"V FK Teplice je ohnisko nákazy, hrozí šíření. Z tohoto důvodu je nutné přijmout observace kolektivu FK Teplice po dobu deseti dnů od posledně zjištěných příznaků," četl mluvčí klubu Petr Heidenreich z dokumentu podepsaného šéfem hygienické stanice Josefem Trmalem.

Nově testy na vir A/H1N1 potvrdily u obránce Vlastimila Vidličky, záložníka Davida Kalivody, brankářů Tomáše Grigara a Martina Slavíka. Již dříve byl pozitivně na prasečí chřipku testován obránce Teplic Smejkal.

Žádost o doložení zápasu s Plzní včetně stanoviska hygieny poslaly Teplice na svaz hned po mimořádné tiskové konferenci.
„Věřím, že nám bude vyhověno. Situace, která nastala v FK Teplice je ponaučením pro všechny evropské kluby,“ řekl šéf FK Teplice Hrdlička.

"Protože tentokrát už jde o potvrzenou epidemii, můžu v tuto chvíli zatím neoficiálně prohlásit, že zápas teplického mužstva odložíme. Nastala totiž jiná situace, než jaká byla v pondělí," informoval na i-DNES.cz ředitel svazového oddělení pro profesionální fotbal Ivo Lubas.

Pozdě odpoledne ve čtvrtek oficiálně oznámil, že zápas Teplic s Plzní odložil a to na neurčito.

"Pro nás to znamená konec podzimní sezony. Hráči mají až do ledna dovolenou. Věřím, že po Novém roce budou už všichni fit," řekl teplický šéf František Hrdlička.