Na Stínadlech během zimní přípravy rozhodně nebude nuda; průvan, který v týmu nastal, je za poslední roky nejsilnější. „Hlavně jsme rádi, že se nám kádr podařilo rozšířit, trenér tak má víc variant základní sestavy," pochvaluje si sportovní ředitel Jan Skýpala. I David Vavruška, progresivní kouč Teplic, je spokojený. „Na podzim jsme hráli v jedenácti lidech. V posledních pěti zápasech, které zkazily dojem, to bylo znát. Změny proto byly nutné," tvrdí.

Po podzimu dvanácté družstvo tabulky vyběhlo v pondělí k prvnímu tréninku v nedalekých Srbicích, kde byla k dispozici kvalitní umělá plocha. Za drobného, ale permanentního sněžení Vavruška se svými kolegy ordinoval seznamovací trénink. Ještě na něm chyběl Nivaldo, k mužstvu se připojí ve středu. Nové tváře, které bylo možné pozorovat? Již zmiňovaný Kukec, útočník David Vaněček z Hradce Králové, levonohý Makedonec Vladimir Dimitorvski se zkušenostmi z Mladé Boleslavi; na zkoušku navíc vedení sklářů přivedlo bulharského stopera Plamena Krachunova a mladičkého Slováka Miroslava Gregáně z Pohronie, vedoucího celku druhé slovenské soutěže. „Na Krachunova jsem hodně zvědavý, vypadal zajímavě. Je to ale jeho první angažmá mimo rodnou vlast. Gregáň vypadal výborně, ale s druhou slovenskou ligou nemám dobré zkušenosti. Uvidíme během zkoušky," okomentoval teplický kormidelník muže, které bude zkoušet.

Od Kukece si mimo ofenzivního přínosu na hřišti slibuje také to, že do kabiny žlutomodrých přinese trochu rozruchu. „Jestli se o Davorovi říká, že je trošičku zlobivější, tak proč ne. Máme kabinu obecně moc hodnou. Když někdo začne zlobit, bude to pro mě příjemná změna. Mužstvo bylo na podzim slušné, neřešili jsme vlastně žádné prohřešky."
Na Stínadlech ale musejí řešit jiné problémy: Jablonský, Takács a Bratanović zatoužili po angažmá v jiných klubech. Takács už dokonce přestoupil do Mladé Boleslavi. „Bavili jsme se s Lacem na rovinu, jestli cesta do ligy vede nejkratší cestou přes ambiciózní Boleslav nebo přes náš klub, který chce dávat šanci odchovancům. Zvolil první možnost, mrzí nás to, jsme překvapení," neskrývá Skýpala. Zároveň dodal, že za Takácse Tepličtí utržili velmi slušnou částku, kterou Středočechům nastavili ve víře, že se tak Takács stane neprodejným.

Podobným případem jsou Jablonský a Bratanović. Prvně jmenovaný s áčkem Severočechů ani nezahájil přípravu; má rozjednaná angažmá, po kterém dychtivě touží; zatím bude trénovat s juniorkou. Bosenský útočník vedení naznačil, že není spokojený se svým herním vytížením. „Stěžoval si na to, my mu ale říkáme, že má minimální konkurenci, aby se prosadil. Ale nebude tady držet hráče, kteří za nás hrát nechtějí. Jako Takács má svoji cenu, domluvíme se, co dál," tvrdí teplický sportovní ředitel.

Na Stínadlech nesedí na vavřínech, při zranění brankáře Grigara loví perspektivního gólmana, rozjeté mají i další příchody. Padl ale návrat snajpra Mahmutoviće. Skýpala vysvětluje, proč tomu tak je: „Chtěli jsme ho na hostování, aby se rozehrál tam, kde se mu dařilo. Plzeň nám ho chtěla pustit na přestup, ale cena byla vysoká. My chceme dávat šanci novým, mladším hráčům. I když se tedy vrací Nivaldo v jakémsi projektu, co nás možná na jaře bude všechny bavit."

Není vyloučené, že další noví hráči s týmem vyrazí 13. ledna na soustředění do chorvatského Medulinu, kde se Teplice zúčastní mezinárodního turnaje.