„Roli v tom sehrálo i to, že Liborovi končí ve Spartě za půl roku smlouva,“ míní teplický ředitel František Hrdlička. „Libora si přál trenér Plíšek a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat,“ prozradil.

„O Libora jsme stáli delší dobu, typologicky nám takový hráč scházel. Má i výborné charakterové vlastnosti a věřím, že pro nás bude posilou a splní očekávání,“ je optimistou kouč Teplic Jiří Plíšek.

Jednatřicetiletý vytáhlý útočník se na české ligové scéně objeví po dlouhé pauze. Ve Spartě naposledy do utkání nejvyšší soutěže zasáhl v listopadu 2008. Loni v lednu pak odešel na půlroční hostování do Škoda Xanthi, a když se v létě vrátil do Sparty, v prvním týmu už šanci nedostal a jen trénoval.

„Chtěl jsem znovu hrát v lize fotbal. S Teplicemi jsem jednal už nějakou dobu a jsem moc rád, že všechno vyšlo a jsem tu,“ svěřuje se Došek na klubovém serveru. „Těším se na jarní boj o titul, který pro mě bude mít zvláštní příchuť, neboť o něj budeme soupeřit právě i se Spartou.“

Teplice v zimě pustily do Slovácka Andreje Heska, další útočník Jakub Mareš si obnovil zranění zánártní kůstky a většinu jara bude chybět. „Museli jsme to nějak řešit, ale Libor by pravděpodobně přišel i kdyby byl Kuba zdravý,“ říká Hrdlička. V Teplicích je nyní na testech několik hráčů, nebude muset někdo z nich uvolnit místo Doškovi? „To je zatím předčasné.“

Dvoumetrový střelec nasázel v lize 69 branek v dresu Blšan, Brna, Liberce a Sparty. Čich na góly prokázal hned při svém úterním prvním tréninku na Stínadlech, kdy při „bagu“ nasázel hattrick.

VÍCE VE STŘEDEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU