Teplice - Teplické dobývání skončilo šokem. Fotbalisté ze Stínadel podlehli Boleslavi a naděje na Pohár UEFA je mizivá

6.5.2008

Z utkáníFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Svěřenci trenéra Petra Rady prohráli domácí zápas s Mladou Boleslaví 1:2 a následoval pád ze třetího místa zaručující poslední vstupenku do pohárové Evropy. V posledních dvou kolech Gambrinus ligy už musejí Severočeši jen doufat v zaváhání soupeřů.

„Hodně jsme si to zkomplikovali. Ale ve hře je šest bodů a nic nebalíme. Víme, že to bude těžké, ale budeme bojovat až do konce,“ slíbil fanouškům gólman Martin Slavík.

Tepličtí se na Stínadlech v jednom ze zápasů roku prezentovali ofenzivní hrou, ovšem žalostnou koncovkou. Z abnormálně velkého množství šancí se ujala jen ta Junova, to ale už bylo pozdě.

„První gól jsme dostali při našem tlaku ze standardní situace a druhý gól z brejku. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, byli jsme lepší. Hraje se ale na góly a my jsme dostali dva,“ smutnil jeden z nejlepších Tepličanů Tomáš Jun.

Na konci první desetiminutovky se mohlo měnit skóre hned dvakrát. Mladoboleslavský gólman Šeda ale ukázal reflex i mrštnost. Nejprve v 9. minutě pohotově vychytal útočníka Smejkala, který tvrdě zakončoval z hranice malého vápna, pak zkoušel vyzrát na „Šedise“ technickým obloučkem Rosa, jehož pokus vytěsnil mladý hostující brankář konečky prstů nad břevno.

Tepličtí svého soka přišpendlili a nepouštěli ho přes půlící čáru. Dostávali se však spíše jen ke střelám z dálky Ve 33. minutě vyústil teplický tlak ve dva rohové kopy v rychlém sledu. Při jednom z nich se Rosa pověsil do vzduchu a jeho hlavičku vyhlavičkoval Poláček z brankové čáry.

Katastroficky začal druhý poločas pro Teplice – ve 48. minutě poslal hosty do vedení jedenáctým gólem v sezoně Rajnoch. Boleslav udeřila hned z první střely mezi tyče… Domácí se s těží oklepávali, navíc je v 69. minutě dorazil po brejku Řezníček. Tepličtí vrhli všechno do útoku a střeleckou smůlu nakonec prolomili. V 73. min. proměnil jedenáctý rohový kop Jun, závěrečný drtivý tlak už ale v touženému vyrovnání nevedl.

„Kdybychom v poslední dvacetiminutovce vyrovnali, věřil bych tomu, že bychom utkání zvrátili,“ tvrdil Jun.

„Teplice hrály velmi dobrý fotbal, docela technický. Velký problém nám udělal závěrečný tlak, ale kluci mi v zádu pomohli, stejně jako během celého zápasu,“ děkoval brankář Středočechů Jan Šeda, společně se střídajícím Řezníčkem hrdina zápasu.

Sparta – Mladá Boleslav 1:2

Poločas: 0:0

Branky: 73. Jun – 48. Rajnoch, 69. Řezníček

Teplice: Slavík 3 – Kaufman 3, Lukáš 2, Klein 3, Rosa 3 – Vidlička 3 (46. Mareš 3), Doležal 3 (72. Benát 3), Sabou 3 (65. Hesek 3), Verbíř 3 – Smejkal 3, Jun 2. Trenér: Rada.

Mladá Boleslav: Šeda 2 – Ševinský 3, Rolko 2, Procházka 3, Kalina 3– Kysela 3 (42. M. Sedláček 3), Rajnoch 2, Hrdlička 3, Poláček 3 (7. Sedláček) – Táborský 3, Mendy 3 (55. Řezníček 2). Trenér: Stanner.

Rozhodčí: Paták – Kordula, Kubáň. ŽK: Sabou – Hrdlička, Mendy, Poláček, Řezníček, M. Sedláček. ČK: . Diváci: 4190.

PAVEL MIKEŠ, PAVEL BIEDERMANN

6.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Asistenti handicapovaných dětí mohou přijít o část platu

Nemocnice v Ústí je první v kraji, která má nový druh babyboxu.
11

Ústecká nemocnice zprovoznila první babybox nové generace v kraji

Řídil pod vlivem drog, může jít až na rok sedět

Duchcov - Policisté posílají k soudu pro trest 32letého muže, který měl při silniční kontrole v Duchcově pozitivní test na přítomnost drog v těle.

Duchcovský mobilní rozhlas získal ocenění, radnice ho chválí

Duchcov - Systém varovných a informačních SMS funguje v Duchcově od ledna. Radnice si ho chválí.

Zámek Duchcov má nové vedení. Kastelána Hochela vystřídala Lucie Šťastná

Duchcov - Státní zámek Duchcov má nové vedení. Kastelána Mariana Hochela vystřídala v čele zámku Lucie Šťastná. Hochel byl kastelánem šest let.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Teplicko - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 47. týdnu roku 2017. Svým hlasem v anketě umístěné pod článkem můžete rozhodnout, které z nich se stane Miminkem týdne.