„Chtěl odejít někam jinam, kde by hrál. Tak jsme ho pustili a sehnali za něj Libora Doška. Trochu nás potom překvapilo, že se vrátil,“ řekl dnes ČTK ředitel teplického klubu František Hrdlička. I když mělo Slovácko na přelomu roku o Heska velký zájem a počítalo s ním, zájem pak ochladl.

„Hrál ve většině zápasů, ale přesto se nedokázal gólově prosadit,“ citoval regionální týdeník Dobrý den kouče Slovácka Josefa Mazuru.

Hesek neodletěl na herní soustředění ani s jedním z týmů a připravuje se s rezervou Teplic. „Teď je na jeho agentovi, aby se staral. Když si nic nenajde, odehraje jaro v béčku. Tedy, pokud by byl přínosem a nezabíral by místo mladíkům,“ uvedl na adresu osmadvacetiletého útočníka Hrdlička.

V ještě horší pozici než Hesek by se mohl ocitnout jeho někdejší kolega z teplického útoku Michal Smejkal, který se stále nedohodl s vedením klubu. Pokud by 26. února rozhodla arbitráž o tom, že má v Teplicích stále platnou smlouvu, mohl by být až do konce roku bez fotbalu. „To už by bylo na něm, jak by se k celé věci postavil,“ řekl Hrdlička.

„Smejkal je pro nás už vyřízená záležitost. Nestojíme o někoho, kdo v Teplicích nechce hrát. Jedině že by ho chtěl trenér a kabina zpátky, ale zatím mi to tak nepřipadá,“ prohlásil Hrdlička.