A navíc – po pauze mají navíc extra náročný los – 19. září jedou na pražskou Slavii, kde působí jejich bývalý kouč známý motivátor Petr Rada a v 8. kole přivítají silnou Plzeň!

„Každý další nepovedený zápas se sami dostáváme pod větší a větší tlak. Musíme zabrat a rychle se zvednout. Liga je vyrovnaná, na konci tabulky nemá žádného odpadlíka a musíme si dát pozor, abychom najednou nehráli o záchranu," řekl teplický trenér Lukáš Přerost.

Zatím poslední zklamání navodila páteční domácí porážka v derby s Jabloncem 0:4. „Góly dostáváme, nestřílíme. Měli jsme náznaky i šance, ale nedáme, naopak inkasujeme. Jablonec nás trestal z každé situace. Každý si to musí v hlavě přebrat sám. Teď je třeba se odpíchnout od středečního pohárového utkání," řekl teplický kapitán Petr Lukáš.

Na mysli měl středeční dohrávaný duel 2. kola Poháru České pošty na hřišti Horních Měcholup (ČFL).

Teplice zatím nepozvedl ani záložník Jakub Podaný, jenž přišel na roční hostování ze Sparty. „Premiéru jsem si představoval jinak. Musíme se sehrát a co nejdříve zabrat," dodal Podaný.

Reprezentační přestávku chtějí Tepličtí vyplnit nejen středečním pohárem, ale i dvěma přípravnými duely. O víkendu se jim nabízí možnost zápasu se zatím nespecifikovaným německým týmem, příští týden by se měli utkat v Bílině s Mostem.