„Nechtěl bych ho po jednom zápase hodnotit. Je to pro něj něco nového, je to o úroveň výš. Petr se teprve zabudovává do týmu, rozkoukává se a nemohli jsme čekat, že hned v prvním utkání potáhne mančaft. Perspektivu má a budeme se snažit s ním pracovat,“ řekl Přerost na adresu výbušného záložníka Petra Dolejše, který proti Liberci tahal podél pravé lajny útočné akce Teplic, přesně centroval a rozehrával standardní situace.

Na opačném okraji záložní řady operoval Zdeněk Volek z Ústí, který se na testech osvědčil a jaro stráví na Stínadlech. „Zdeněk by měl u nás zůstat na hostování do konce sezony,“ potvrdil asistent Přerost.

Teplice kvůli porážce nejspíš přišly o šanci na vítězství ve skupině. Postup by neměl uniknout Liberci, který porazil i Ústí. „Pravděpodobně jsme rozhodli o našem vítězství ve skupině, ale jsme pokorní a máme respekt k Varnsdorfu i Roudnici,“ řekl kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý. „První poločas byl z naší strany lepší než ten druhý, mělo to své parametry. Teplice ale nehrály v nejsilnější sestavě a výsledek nelze přeceňovat.“

Dolejš: Je to úžasné jít z druhé ligy do první, budu se snažit

Děčín – Do první ligy už se snažil prorazit v Českých Budějovicích, doposud ale stihl nasbírat jen devatenáct startů, třebaže mu je už pětadvacet let. Nyní se chce Petr Dolejš prosadit v nejvyšší soutěži v barvách Teplic, se kterými podepsal tříletý kontrakt.

Ofenzivní záložník si odbyl premiéru v novém týmu včera proti Liberci a patřil mezi nejlepší hráče Teplic. „Pocity? Bylo by lepší, kdyby to byla vítězná premiéra,“ ušklíbla se posila z Jihlavy.

V prvním poločase vás Liberec přehrával, po přestávce už se ale obraz hry zlepšil…
To je pravda. V první půli jsme vepředu vůbec nepodrželi balon, zbytečně jsme dělali chyby. Když jsme doběhli do útoku, hned jsme ztratili balon a běželi zase zpátky. Jenom jsme běhali. Chtělo by to, abychom zbytečně neztráceli míč a víc kombinovali.

Co si slibujete od svého přestupu do Teplic?
Pro mě je to úžasné jít z druhé ligy do první, vždyť je to nejvyšší soutěž u nás. Přál bych si, abych se co nejrychleji probojoval do základní sestavy. Budu se o to snažit.

V Jihlavě jste ze začátku sezony pravidelně hrál, ale postupně jste přestal nastupovat. Proč?
V úvodu jsem nastupoval od začátku, pak jsem odmítl prodloužit smlouvu a čtyři kola před koncem jsem prakticky nenastoupil. V Jihlavě se mi dařilo, byl jsem vyhlášen druhým nejlepším hráčem druhé ligy. Budu se snažit, abych se dostal zpátky do té formy, jakou jsem měl.

Už v minulosti jste se zkoušel probojovat do prvoligového kádru Českých Budějovic, ale příliš jste tam neprosadil…
Zkoušel jsem to dvakrát. Když jsem přišel do Budějovic, tak jsem toho odehrál za pana Straky docela dost. On potom skončil a já jsem šel na rok hostovat do Čáslavi. Pak si mě Budějovice stáhly zpátky, ale už jsem tam toho moc neodehrál.

Je vám pětadvacet let, takže už byste měl vědět, co musíte udělat pro to, aby to v Teplicích konečně vyšlo, co?
Jsem spíš ofenzivní hráč a očekává se ode mě, abych připravoval góly a taky je střílel. Budu se snažit, ale kolikrát je to i o štěstí.

Měl jste i jiné nabídky?
Žádné jiné nabídky nebyly.

Překvapilo vás, že se ozvaly zrovna Teplice?
Jeden čas už se o tom povídalo, ale v Jihlavě se mi dařilo a nechtěl jsem nic měnit. Teď jsem tam odmítl smlouvu, a o to to bylo jednodušší.

Teplický trenér Rada je stejný bouřlivák jako Straka, který vám dal v lize šanci, takže by vám to mohl vyhovovat, co?
V trenérovi to není, všechno je na hráči. Budu se snažit podávat kvalitní výkony, abych co nejvíc pomohl týmu. Ale je pravda, že nemám rád trenéry, kteří jen sedí na lavičce a mlčí. Mám radši ty, kteří vás dokáží pozitivně vyhecovat.