Poslepovaná sestava na Pražany jednoduše nestačila. Slavia je navíc v ráži, oproti podzimu téměř k nepoznání. Žlutomodré zlomila hlavně pětiminutovka po úvodní půlhodině. Dvě inkasované branky je stály vyhlídky na bodový zisk. „Ty dva góly rozhodly. Málem jsme dostali třetí, zachránilo nás ale břevno. Měli jsme štěstí. Zase rozhodl špatný první poločas,“ udeřil hřebík na hlavičku Aidin Mahmutovič, střelec jediné teplické branky.

Nezvládnutá první půle, to je dlouhodobý problém Plíškovy squadry. V statistice prvních poločasů jsou Teplice nejhorší. „Těžko říct, čím to je. Neřekl bych, že nepřipraveností. Chybí tam zkrátka něco, co je ve druhém poločase,“ lámal si hlavu Patrik Lácha, dorostenec, který na podzim dal v 15 zápasech 1. ligy dorostu 15 gólů. V Edenu dostal poprvé šanci od začátku. „Nervózní jsem nebyl. O tom, že budu hrát, jsem se dozvěděl těsně před utkáním,“ soukal ze sebe. Po nevydařeném utkání do řeči bylo málokomu. Jak z mizérie ven? „Musíme pracovat na tom, abychom lépe zvládali první poločasy. A také v obraně,“ dává recept na vyléčení bolavé žlutomodré duše Mahmutovič.

Názor Deníku:

Porážku na Slavii nelze jen svádět na řadu zraněných hráčů. V pozápasovém hodnocení to trenér Plíšek ani nedělal. To, že řada stabilních kamenů základní sestavy nebyla v pořádku, ale také nejde jen tak opomenout. Zarážející však je, že žlutomodří opět nezvládli první poločas. Podle Plíškových slov došlo k chybám při standardních situacích. Jelikož se ale jedná o chyby opakované, půjde patrně o hlubší problém. A ten vězí právě v rozháranosti defenzivy, potažmo celé sestavy, která se zápas co zápas mění. Tepličtí se patrně budou soustředit už jen na zápasy v Ondrášovka Cupu, ze kterého vede cesta do pohárové Evropy. Ligu budou dohrávat, bodový odstup na přední příčky je propastný. Pro úspěch v domácím pohárů ale potřebují mnohem více fotbalové kvality, než jakou nyní disponují.