„S dosavadními trenéry jsme se dohodli, že dokončí letošní sezónu, ale pro nový ročník jsme se rozhodli vydat jiným směrem a dojde tak ke změně realizačního týmu. Trenéru Čermákovi děkujeme za práci, kterou v našem klubu odvedl a přejeme mu všechno nejlepší do další trenérské kariéry,“ informuje sportovní ředitel FK Teplice Štěpán Vachoušek.

Projekt jménem Juniorská liga končí, stejně jako končí juniorka „sklářů“. Umístěním po základní části Juniorské ligy si vysloužila právo hrát v v novém ročníku Českou fotbalovou ligu. Šanci trénovat v třetí nejvyšší soutěži dostal od vedení „žlutomodrých“ Jaroslav Kolínek, 46letý bývalý prvoligový hráč Opavy, který na Stínadla přišel s trenérem Davidem Vavruškou.

„Chtěli jsme trenéra, který působí dlouhodobě v našem klubu a má přehled o naší mládeži. Budeme chtít dělat také hodně individuálních tréninků, aby kluci, kteří budou v B týmu a následně přijdou do kabiny A mužstva, byli dobře nachystáni a nebyl to pro ně tak velký skok z pohledu fyzických a technických dovedností. Chtěli jsme také ještě více propojit áčko a béčko s mládeží, což si myslím, že se tímto krokem podaří,“ nastínil Vachoušek klubovou vizi.

Kolínek odehrál za SFC Opava 138 prvoligových zápasů, ve kterých dal 8 branek. S opavským fotbalem je jeho jméno neodmyslitelně spjaté, u tamních fanoušků je modlou.

Na severu Čech ale zapustil kořeny, dokonce si v Teplicích našel i manželku. Nyní v klubu pracuje jako trenér dorosteneckého družstva U18, se kterým má dobré výsledky, zároveň analyzuje soupeře pro prvoligové áčko. O Kolínkovi jeho současní svěřenci mluví jako o spravedlivém trenérovi. „Prožil jsem si sám určité období, kdy jsem fotbalu nedával vše. Dnes si to umím pozitivně vyhodnotit a využívám to k tomu, že s kluky pracuji jinak. Když se stane nepříjemná věc, tak je hned neodsoudím. Bavím se s nimi férově jako rovný s rovným. Vím, že každý problém má své řešení. Chci o svých svěřencích vědět úplně vše, lépe se mi tak s nimi pracuje, mohu jim pak pomoct nejen po fotbalové, ale i po životní stránce,“ přibližuje Kolínek své trenérské metody.