Ovašem přesunu do Ústí nad Labem se mluvilo poměrně dlouho. Proč se to taktáhlo?
Byly nějaké zprávy, že bych sem měl jít, jen se čekalo, až se mezi sebou domluví kluby. Nakonec se všechno seběhlo rychle. Jsem rád, že se to stihlo ještě týden před ligou. Spoustu kluků znám a ta adaptace nebude taktěžká.

Jak jste prožíval ty dny, kdy jste nevěděl, kde budehrát?
Byla to nejistota, ale pořád jsem doufal, že se to dořeší. VTeplicích bylo dost hráčů nemocných, ale postupně se uzdravovali a na 90procent jsem počítal stím, že by to mohlovyjít.

Nemrzí vás, že nemůžete vTeplicích zůstat a usilovat snimi opohárové příčky?
Mrzí mě to, ale takový je fotbalový život. Vím, že vTeplicích bych tolik příležitostí vzákladní sestavě nedostal. Myslím si, že vÚstí toho odehraju podstatněvíc.

Pro Ústí jste se rozhodl vy, nebo to bylo na popud teplickéhoklubu?
Byla to moje volba. Nechtěl jsem dál od rodiny, tak jsem preferoval klub, který je co nejblíž. Ústí se ozvalo, tak jsem počítal stím, že to dopadne dobře. Tak se taky stalo. Jsem za torád.

Ústí má zcela odlišné zázemí iambice než Teplice. Vyhřívání se na výsluní Gambrinus ligy jste vyměnil za boj opřežití…
Buňky místo kabin jsem tady zažil už ve druhé lize (smích). Je to klub, který hraje ligu a podmínky mě nezajímají. Soustředím se na fotbal, to je to nejdůležitější. Věřím tomu, že se Ústí zachrání a budu tomu chtít hodně pomoct. Ústí mě dostalo do ligy a dost mu dlužím. Chci mu pomoct, aby se udrželo.

Zposledního místa to ale půjde hodně těžko, co?
Když si to vezmete, tak ta ztráta činí čtyři body a jen tři na Brno, to je otázka jednoho zápasu. Důležitý bude vstup do jara a doufám, že se nám to podaří. Los je sice docela těžký, nejdřív Olomouc a pak Teplice, proti kterým hrát nebudu, ale věřím, že urveme co nejvícbodů.