Podrobit by se jí měl v pražské nemocnici Na Homolce už 26. ledna, minimálně pět měsíců poté bude muset být v klidu a až pak se ukáže, zda si ještě zahraje.

První šťastnou kapitolu své nemoci už si ale prožil. Když v prosinci o své nemoci poprvé promluvil, byl psychicky dole, nevěřil a chtěl si hledat práci. „Jenže jakmile o mně začaly vycházet články v novinách, ozval se mi jeden doktor z nemocnice Na Homolce, že už pár podobných případů měl a že šance na návrat je pořád docela vysoká,“ řekl Pimpara.

Předoperační vyšetření dopadla dobře, s Teplicemi se také domluvil a zůstal jejich hráčem, a tak už 25. ledna nastoupí do nemocnice a o den později by se měl podrobit operaci. „Doktor říkal, že mi udělají plastiku chlopně, dokonce je snad možnost, že by mi ji dávali z plíce. Jdu do toho s určitou nadějí a pak se uvidí,“ řekl někdejší reprezentant do 20 let.

Hned po propuštění z nemocnice by měl odjet do lázní v Poděbradech, se zátěží by měl začít nejdřív po dalších pěti měsících. A po tu dobu bude moci jen sledovat spoluhráče, jak ty teplické, kteří se perou o špičku ligy, tak i ústecké, kteří se do ní snaží po povedeném podzimu probít. Právě v druholigovém Ústí nad Labem na podzim hostoval.

Pimpara je vlastně chronický smolař. Z reprezentace dvacetiletých vypadl nedlouho před mistrovstvím světa, na němž jeho spoluhráči získali stříbrné medaile, teď se u něj projevila nemoc ve chvíli, kdy měl cestu do ligového týmu Teplic umetenou jako nikdy před tím. Proti podzimu přišly Teplice o beky Smejkala a Merziče a Pimpara byl první náhradou, se kterou se počítalo. Před tím odehrál v lize jen tři zápasy, na hostování v Ústí se ale rozehrál.

„Vím o tom od dětství, takže jsem byl tak trochu připravený, že to může přijít, ale ne tak brzo. No a když to přišlo, hodně to bolelo,“ řekl Pimpara. Měsíc té nejhorší nejistoty mu ale prý aspoň v něčem změnil pohled na svět. „Začal jsem si vážit toho, že můžu hrát fotbal a ještě si tím vydělávat nějaké peníze. Snad se vrátím a ještě mě to posílí,“ řekl. Teď doufá, že další článek o něm vyjde ve chvíli, kdy se k fotbalu zase vrátí.