Jak vnímá úspěch Teplic zahraniční vlastník klubu?

Vlastník je pochopitelně spokojený. Snažím se o to, abych výsledky propagoval u nás ve firmě. Po každém vyhraném zápase rozešlu maily všem managerům, včetně těm japonským, aby věděli, že tady něco takového existuje.

To jste je zásoboval docela často…

(smích) To jsem byl jen rád a doufám, že to bude ještě nějakou dobu pokračovat.

A ten poslední mail bude mít v předmětu slůvko „titul“…

Titul, to je strašně dlouhá cesta a já bych neříkal, že jsme ten cíl vytyčili. Budeme se snažit hrát co nejlepší fotbal, mám rád, když je to pro lidi zábavné. Raději bych viděl víc lidí na stadionu. Když se bude dařit a všechno klapne, dá se hrát někde na špici. V lize je tolik vyrovnaných i silnějších týmů a myslím, že to dopadne správně, jak by mělo.

Jaký je ohlas ve firmě?

Ve firmě jsou pochopitelně rádi, když vidí v novinách na titulní straně AGC na prsou hráčů, je to do určité míry reklama. Těší je to. Dokonce už i nějací Japonci nosí teplickou šálu (smích).

To jste tedy vlastníka získal na teplickou stranu, a ten už možná nebude chtít klub prodat, co?

Tady vzniklo nějaké podvědomí, že snad chceme ten fotbal opustit. To není řečeno správně. Chtěl bych být více otevřený, než jsme dosud byli. Fotbal je společenská a ohromně mediální záležitost a já si myslím, že by bylo vhodné, aby se firmy z Teplic a okolí také na tom nějakým způsobem podílely. Nechci škemrat o peníze, ale ty jsou k tomu potřeba. Nevidím důvod, kdybych to zvulgarizoval, proč bychom měli platit zábavu pro celý region jen my. Budu se snažit tady vytvořit kontakty především do velkých firem, ale vítáme i malé sponzory. Klub chci finančně posílit, nechceme se ho zbavit. I když je ta hodnota relativně vysoká na české poměry, pro největší světovou sklářskou firmu to naše finanční problémy neřeší.

Máte zajištěný klubový rozpočet?

Jednoznačně, já jsem hovořil globálně. Je zajištěný i s tím, že vytváříme i rezervy.

Zažíváte úspěšný start na pozici šéfa klubu…

(vstoupí do řeči) …ten je vynikající, ale víte, začínat z nejvyšších příček, to znamená, že to může být jenom horší (smích).

Jak jste se sžil s novou rolí?

Je to v pořádku. Rozumíme si, i když jsem tady poměrně málo. Když už přijedu, tak ta komunikace je velice otevřená, řekneme si hlavní cíle. Jsem příliš vzdálený na to, abych jim mluvil do fotbalu jako takového. Chovám se opravdu jen jako vlastník, který se snaží sehnat zdroje, aby klub měl nejlepší podmínky. To je všechno.

Jak často jezdíte na zápasy?

Za půl roku jsem byl jen dvakrát, bohužel. Pokud jsem v Čechách a hraje se, jsem na každém domácím zápase, ale v Čechách jsem málo.

Chodíte za hráči do šatny?

Ptal jsem se trenéra, co bych mohl udělat pro mužstvo. On říkal: no, nejlepší bude, když nebudete příliš často mezi hráči. Snažím se do kabiny moc nechodit. Byl jsem tam před zápasem s Jabloncem, a to také z toho důvodu, že jsem rodilý Jablonečák a ve školním věku jsem byl jeho fandou. Byl jsem skalní vlajkonoš. Schválně jsem šel mezi hráče a řekl jsem jim, odkud jsem a že bych byl rád, abychom vyhráli. Jejich výkon byl ohromný!