"Je to obrovský krok v mé kariéře. Že o mě Slavia projevila zájem, z toho jsem byl na jednu stranu překvapený, na druhou stranu samozřejmě rád. Slavia nebyla jediná nabídka, kterou jsem měl, ale byl to jediný klub, kam jsem chtěl jít," řekl Lüftner na čtvrteční tiskové konferenci.

"Naším cílem bylo hráče udržet minimálně do konce této sezóny, ale Slavia uplatnila výstupní klauzuli v hráčově smlouvě, která byla nastavena dle toho, že je hráčem reprezentační jednadvacítky a i přes svůj mladý věk odehrál skoro sto ligových utkání. Bohužel jsme tedy s jeho odchodem nemohli nic dělat, vysvětluje přestup ředitel FK Teplice Petr Hynek.

"Samozřejmě vím, že to teď pro mě bude těžší se prosadit než v Teplicích. Ne o 100, ale možná o 200 procent. Ale chci se zlepšovat a Slavia je ideální klub, kde mohu růst," uvědomuje si Lüftner.

Lüftner zatím nastupoval pouze za Teplice, za které na podzim v lize odehrál 14 zápasů a dal jednu branku. Během zmiňovaných 87 duelů dal pět branek.

Za reprezentační jednadvacítku si připsal první start už v roce 2013, v nedávno skončené kvalifikaci mistrovství Evropy 2017 nechyběl ani minutu a přispěl k postupu na šampionát.

"Michaela jsme sledovali delší dobu. Je to naše první a určitě ne poslední posila. Vnímáme ho jako talent, reprezentanta do 21 let. V lize má odkopáno pomalu 100 zápasů," uvedl generální ředitel Slavie Martin Krob.

"Chceme jen ty nejlepší hráče, takže v Česku koukáme hlavně po reprezentantech. Michael má správnou povahu a odhodlání, posouvat sám sebe vpřed," dodal Krob.