Máte před sebou dva domácí zápasy, což většinou nebývá lehké…
Říká se, že vyhrát dva domácí zápasy za sebou bývá těžké, to je pravda. Uděláme vše proto, abychom ty dva domácí duely zvládli a získali co nejvíc bodů.

První střetnutí budete hrát s Karvinou. Jaký to s ní může být souboj, a to i s ohledem na podzimní vzájemný zápas, který jste hladce vyhráli 4:1?
Takové zápas, jaký jsme tam odehráli, je jednou za sezónu, možná jednou za pět sezón. Karviná má teď dlouhou sérii bez výhry, myslím si, že o to víc se bude snažit ji zlomit. Kde jinde začít, než hned v prvním možném zápase.

Soupeř dává hodně gólů, hodně jich dostává…
Hrajou poctivý fotbal. Myslím, že od toho neustoupí, dál se budou snažit hrát to, co je zdobilo, než začali ztrácet. Co se týče jednotlivců, tak je tam kvalitní kádr. Čekám těžký zápas, snad si s ním poradíme.

Těší vás víc to, že získáváte body, nebo vaše hra?
Je to tak padesát na padesát. Obojí je příjemné. Když slýcháváme, že hrajeme sympatický fotbal a ještě k tomu získáváme body do tabulky, tak je to fajn. Proto se ten fotbal hraje.

Hodně vám pomáhá například levý bek Jan Krob, asistent na dvanáct branek, že?
S tím se musí člověk narodit. Honza to má fantastický, každý trénink to tam sype, je vidět, že to v levačce má. Leváci jsou navíc specifický. Jsem rád, že mu to tam lítá a že to kluci vepředu proměňujou.