„Brno oproti podzimu působí sympatickým dojmem. Je to nepříjemné mužstvo, i na Spartě se prezentovalo velmi dobrým výkonem,“ varuje na webové TV klubu trenér Teplic Jiří Plíšek. „Věřím, že se dobře připravíme.“

V poslední třech vzájemných zápasech si hosté odváželi z Teplic i z Brna všechny tři body. „Bylo by dobré, kdyby to tak pro jaro zůstalo,“ culí se Plíšek, kterému však při pohledu na marodku úsměv rychle ztuhne. „Bohužel, pořád nejsme kompletní. Jsou hráči, kteří se nám vracejí, ale objevila se nám tu chřipka. Honza Hošek nepřijel stoprocentně fit z reprezentace, takže máme starosti.“

Plíškovi borci prosto oplývají bojovnou náladou. „Brno hraje o padáka, každý bod pro ně znamená hrozně moc. Budou se chtít vytáhnout a urvat tři body. My tam pojedeme potvrdit dobrý výsledek z domácího zápasu a vyhrát, ale rozhodně nás nečeká nic lehkého,“ zůstává ostražitý Vlastimil Vidlička, který je jedním z hráčů, které postihla chřipka a nad jeho startem visí otazník.

Brno vyzve Teplice. Útočníci drží půst

Brno – Fotbalisté Zbrojovky se v neděli od pěti hodin odpoledne představí na Srbské proti šestému celku Gambrinus ligy.

Dlouhých šest měsíců čekají brněnští útočníci na střelecký zápis ve fotbalové Gambrinus lize. To už je pořádná doba. Tomáš Došek se v utkáních, v nichž nastoupil, naposledy trefil v září v Liberci.

Jeho pětizápasový půst působí ovšem směšně v porovnání s osmnácti duely bez oslavného gesta jeho parťáka Michaela Rabušice. „Vůbec si nepamatuji, kdy jsem se naposledy trefil. Možná někdy na jaře. Snažím, se, aby mi do brány konečně něco padlo, jenže mám zpravidla jednu šanci za zápas, kterou nedám,“ smutní Rabušic.

Jeho poslední střelecký zápis? 27. kolo loňské sezony, 1. května skóroval doma proti Plzni. „Na tréninku jsem v pohodě. Snad dám gól v neděli, což ovšem říkám každý týden. Je na čase, branka mi hodně pomůže,“ uvědomuje si jedenadvacetiletý forvard.

Jenže v neděli od pěti hodin odpoledne se na Srbské představí mužstvo, které v Brně prohrálo naposledy v říjnu 2003 – šestý tým soutěže Teplice. „Víme, jaké mají hráče, po stranách hrozí nebezpečí od Verbíře nebo Mareše. Velkou sílu znamená Mahmutovič,“ varuje brněnský kouč Karel Večeřa před bosenským snajprem, který v letošním ročníku nastřílel už osm branek.

Zbrojovka přes těžký los vydolovala v prvních čtyřech jarních kolech čtyři body a v jediném domácím zápase srazila Olomouc 2:0. Jako tradičně skórovali záložníci. „Našim útočníkům říkám, že mají nejvyšší čas, aby dali branku. Oni mi odpovídají, že dokud je nestřílejí a přesto vyhráváme, všichni jsou spokojení. Uzavřeli jsme menší sázku, třeba se trefí v neděli,“ přemítá Večeřa.

Bez Kalabišky

Proti Teplicím kvůli karetnímu trestu nezasáhne záložník Kalabiška, jehož místo patrně zaujme Střeštík. V brněnské nominaci už se naopak objeví italský stoper Marco Migliorini. „Máme před sebou existenční boj jako v předchozích duelech i v těch následujících. Cítíme povinnost získat tři body a podle toho k utkání přistoupíme s morálkou a nasazením jako s Olomoucí,“ slibuje Večeřa.

V prvním letošním duelu Zbrojovka porazila Teplice 2:1. „Brno působí oproti podzimu sympatičtěji, i na Spartě se prezentovalo slušným výkonem a bude to velmi nepříjemný protivník. V posledních zápasech platí, že vyhrávají hosté, a doufám, že to tak v neděli zůstane,“ pronesl teplický kouč Jiří Plíšek.

V případě tříbodového zisku Brno může vybřednout ze sestupového pásma. Víru neztrácí ani tvůrci petice Věříme Zbrojovce, kteří ve spolupráci s klubem vytvořili trička se stejnojmenným motivem. Veškerý zisk z jejich prodeje ve fanshopu půjde na podporu brněnských fanoušků.

PŘEDZÁPASOVÝ SERVIS

Zbrojovka Brno (15.) – FK Teplice (6.)

Výkop: neděle 3. dubna, 17.00

Rozhodčí: Příhoda – Moláček, T. Kovařík

Bilance: 29 zápasů – 9 výher domácích –

9 remíz – 11 výher hostů – skóre 36:41

Poslední zápas: 2:1.

Jak asi nastoupí:

Brno: Krbeček – Husár, Simerský, Mitrovič, Hamouz – Rabušic, Dostálek, Borek, Rýdel, Střeštík – Došek.

Teplice: Slavík – Vidlička, Matula, Smejkal, Rosa – Verbíř, Jungr, Čajič, Mareš – Vachoušek, Mahmutovič.

Absence: Kalabiška (4 ŽK) – Zoubele, Siva (oba zranění), Hošek (nejistý start).

Disciplinární ohrožení: nikdo – Došek, Vondrášek, Mahmutovič (všichni 3 ŽK)

Nejlepší střelci: Dostálek (4) – Mahmutovič (8).

Zajímavosti:

* Brno může poprvé využít italského obránce Miglioriniho
* Teplice mají nejhorší obranu v první polovině tabulky (inkasovaly 30×, loni za celý ročník 25×)
* Teplice v Brně neprohrály téměř osm let (říjen 2003), Brno však v Teplicích poslední dva zápasy vyhrálo