„Ty jo, já doma neuklízím a tady jedu jako fretka. To se musí natočit a poslat mojí přítelkyni,“ hlaholil vesele na novináře Jakub Mareš. Se svými spoluhráči uklidil ve čtvrtek dopoledne v okolí tréninkového arálu Anger na dvě tuny odpadu. Fotbalisté Teplic, a to i hráči z B mužstva a dorostu, společně s kompletním realizačním týmem, v netradiční akci ukázali, že ochrana přírody není lhostejná ani sportovcům – profesionálům.

„Cítíme povinnost postarat se o okolí, v kterém žijeme a trénujeme. Rádi bychom k takové aktivitě vyzvali i ostatní obyvatele města,“ uvedl Petr Heidenreich, marketingový ředitel FK Teplice. „Prošel jsem už hodně klubů, ale podobné akce, jaké provozujeme teď v Teplicích, jsem ještě nikde nezažil. Moc nás to baví a jednotlivé aktivity často rozebíráme v kabině, “ prohlásil teplický útočník Libor Došek.
Jestli Došek a spol. rozeberou i Mladou Boleslav se diváci přesvědčí už dnes večer.

"V Teplicích je budoucnost"

Teplický fotbalový klub připravuje pod hlavičkou projektu „V Teplicích je budoucnost“ i další akce. Mezi ně patří ekologická soutěž pro severočeské školy nebo soutěž „Neseď u počítače a běž ven!“, která široké veřejnosti nabízí možnost vyhrát atraktivní suvenýry klubu a také možnost absolvovat s hráči FK Teplice jeden trénink. Soutěž probíhá na sociální síti Facebook, lidé mají za úkol vyfotit se při tom, jak tráví venku svůj volný čas.