Tepličtí potvrdili roli favorita na hřišti Brozan, jejichž dres oblékají i bývalí hráči ligového klubu jako je Divecký či Veleba, který už po třiceti minutách uviděl červenou kartu. Se svými kamarády neměli vůbec žádné slitování a deklasovali je vysoko 5:0. Dvěma góly dal o sobě vědět vytáhlý útočník Došek.
Další regionální tým z nejvyšší soutěže si počínal obdobně jako Teplice. Ústí rozstřílelo divizní Přední Kopaninu 5:1. Po hodině hry vedli hosté jen o gól, pak ale přidali tři trefy a v dalším kole se můžou těšit, že vyzvou pražskou Slavii.

Cenný skalp prvoligisty získal Varnsdorf, který při penaltové ruletě pokořil Bohemians 1905. Slavit postup mohly se severočeskými fotbalisty téměř dva tisíce fanoušků. Utkání skončilo v základní hrací době 1:1 a o triumfu druholigového nováčka rozhodl kuriózní moment v sedmé série pokutových kopů. Střelu hostujícího Trubily vytáhl brankář Hroš na tyč, od níž se míč kutálel po brankové čáře a pak se odrazil do další tyče… „Měli jsme po přestávce čtyři šance, ale neproměnili je a štěstí se v penaltách přiklonilo na stranu soupeře,“ řekl kouč Klokanů Pavel Hoftych. Z prvoligových klubů včera vypadly i Příbram se Slováckem.
S pohárovou soutěží se rozloučil Litvínov, ten nestačil na Ovčáry, které vyhrály 3:0.

VÍCE VE ČTVRTEČNÍM DENÍKU!!!