„Musím ocenit morální kredit hráčů, kteří po náročném týdnu a těžkém pohárovém klání s Libercem zvládli i v deseti zápas proti Bohemians. Po vyloučení Rosy se ještě více semkli a dali dohromady. Věřím, že jsme tentokrát uhráli důležité body. Nakolik? To se ukáže až na konci ligy,“ uvedl teplický trenér Jiří Plíšek.

Je patrné, že právě mladý kouč Plíšek premiérovou zimní přípravu v teplickém klubu zvládl výborně. Hráči totiž opakovaně dokazují, že nabrali dost sil, kondičně vydrží hrát až do konce. A leckdy v závěrech utkání nad soupeři fyzicky vyčnívají.

„Obtížnost nedělního zápasu umocnilo i velké teplo. V zimní přípravě, která není jednoduchá nikdy, jsme tentokrát dostali pořádně do těla a to se nám teď vrací,“ je rád záložník Vlastimil Stožický.

Vedení klubu hledalo po nedávném odchodu brankáře Tomáše Belice do Řecka gólmanskou jedničku. Třebaže pátralo delší dobu, a řada adeptů na Stínadlech v lednu a únoru nepřesvědčila, nakonec se zdá, že se volba na šestadvacetiletého mládežnického reprezentanta a bývalého brankáře pražské Sparty Tomáše Grigara vyplatila.

Formu prokázal v přípravě, čisté konto uhájil v Poháru ČMFS a v pěti duelech jarní části první ligy inkasoval pouze dvakrát. „Dostáváme málo gólů, ale to je vizitka výborné defenzivy a kvalitní obranné hry celého týmu. Dařilo se nám i proti Bohemians, vždyť kromě penalty si soupeř žádnou šanci nevytvořil,“ připomněl skromný brankář a potvrdil, že je rád, že v zimě ze Sparty na sever Čech přestoupil. „Přál jsem si dostat šanci, a tady ji mám.“

Do závěru ligy zbývá sehrát sedm zápasů, tabulka je vyrovnaná, Teplice mají ztrátu na druhé místo pouhé čtyři body, navíc šanci na vstupenku do evropských živí rovněž v Poháru ČMFS. „Jsme rádi, že jsme se na špičku dotáhli, ale ještě zdaleka vyhráno nemáme. Musíme jít pokorně zápas od zápasu,“ krotí euforii trenér Plíšek.

Už nedělním klání v Mladé Boleslavi napoví, kam až to může parta teplických fotbalistů, v letošní sezoně dotáhnout.