Někdejší trenér žákovských a dorosteneckých družstev oddílu kopané TJ Krupka vedl čas i A mužstvo. Naposledy působil u družstva starších žáků. Minulý podzim s nováčkem I.A třídy žáků způsobil poprask mezi protivníky. Do zimní přestávky odcházel tento celek na první příčce. Zimní přípravu už Šrédl s hráči neabsolvoval. Podle jeho slov skončil pro rozdílnost názorů s vedením oddílu. Získal šanci využít volný čas a udělal to. Naplno se vrhnul do Tip Ligy. V průběhu zimních přípravných utkání a jarních odvet objel snad všechna hřiště okresu.

Upevnil si znalosti o klubech a do jarního dílu už věděl. Držel se v popředí žebříčku, v závěru zaútočil, ale musel se rvát o prvenství se svojí manželkou. Nakonec oba získali shodně 74 body. Rozhodly supertrefy. Vítězkou se cítí paní Alena. „Zásadně tipovala tak, abych nevěděl, co zvolí. V jediném případě přišla. Chtěla poradit, jak tipovat utkání Podřipan Rovné – TJ Krupka. Klonila se k jedničce. Trochu jsme se poškorpili. Přesvědčil jsem jí nasadit dvojku. Věřil jsem Krupce. Sám jsem dvojku tipoval. Chyba. Vyšla jednička. Tabulku vedoucí Krupka měla hluchý den. Inkasovala debakl 1:5. Ve finále se ukázalo, že kdybych manželku neovlivnil, bodově mě předstihla a jarní díl vyhrála. Jediný tip, kdy se nespoléhala na sebe. Už prý moji radu nikdy nechce. Je na mne nahněvaná. Nemluvila se mnou. Přesto, že ceny za první a druhé místo jsou v rodině. Chtěla zvítězit,“ zmiňuje rodinnou zápletku pan Karel.

Prvenství nazývá vydřeným. Hraju od začátku této soutěže, ovšem tentokrát jste zařazovali nejtěžší tipy. Tak náročné, že jsem se nutil dokončit soutěž s tím, že už v dalším dílu pokračovat nebudu. Často jsem musel riskovat. Podzim je lehčí. Na jaře se bojuje o postupy a o udržení. Těžko odhadnout, co se stane. Jako v posledním kole zápas Modlany – Česká Kamenice. Na 200% jsem byl přesvědčen o výhře domácích nad týmem ze dna tabulky. Byl jsem tam. Hosté museli hrát více jak poločas v deseti a přece nepříznivý výsledek nakonec otočili,“ ohlíží se za chybným tipem Pan Šrédl. Z DVD přehrávače měl nelíčenou radost. Zítra odjíždí na dovolenou do zahraničí. Přehrávač přibalil. Dostal k němu od nás i tři filmy. „Podívám se na ně až u moře. Mám kameru, disk teď mohu shlédnout okamžitě. To je paráda,“ jásá a dodává, že Tip Ligu hraje i syn. „Skončil kolem třicátého místa. Ptá se, jak to dělám, že vyhrávám. Někdy je třeba i dost zariskovat,“ opakuje vítěz a spěchá balit na dalekou cestu.