„S klubem neprožívám zrovna ideální období, proto jsem se hrozně těšil na sraz nároďáku. V Turecku se udály věci, které nebudu komentovat… Jsem rád, že jsem mohl přijet, těšil jsem se na to. V nároďáku je vždycky jiná atmosféra a doufám, že to potvrdíme i na hřišti," přála si opora české defenzívy po příjezdu na ústecký stadion.

Reprezentace je poprvé v historii v Ústí nad Labem. Vy už jste tu někdy hrál? Třeba Vaclík tady chytal za Vítkovice…
Jednou jsem tady byl, i když ne za fotbalem, ale za rodinou, mám tu příbuzenstvo. Na zápas se těším, bude se tu hrát poprvé v historii a bude plno. Vždycky je lepší hrát na menším stadionu, který je plný.

Čtěte také: V Ústí jsem chytal za Vítkovice. Jsem zvědavý na nový stadion

Hrajete s Litvou, co od toho očekáváte?
S Litvou jsme se potkali dvakrát v kvalifikaci. První zápas jsem nehrál, to prohráli jsme 0:2. Potom jsme je porazili 4:2. Je to nepříjemný soupeř. Trenér si bude chtít něco vyzkoušet na nedělní kvalifikační zápas se San Marinem, který je důležitější. Ale i proti Litvě chceme být úspěšní.

V nadcházejících zápasech budete muset potvrdit roli favorita…
Vždycky je to o prvním gólu a taky jak k tomu přistoupíte. Když nedáte dlouho gól, tak přijde tlak a kupí se nepřesnosti. Budeme se chtít prosadit v útočné fázi, to bude nejdůležitější pro nedělní zápas v San Marinu.

Nevadí vám hektický program reprezentace? Byli jste na vyhlášení Fotbalisty roku, následoval přesun do Ústí, zápas s Litvou, odlet do San Marina…
Vzhledem k mému věku ano (smích). Je to tam nahuštěné, ale termíny jsou tak dané. Je to samé cestování, zvlášť pro nás co hrajeme v zahraničí. Ale to k tomu patří a nevidím v tom větší problém.

Mohlo byy vás zajímat: Pizza přímo do kabiny. Fotbalisté české repre si do Ústí přivezou svého kuchaře

Jak vidíte šance na postup na světový šampionát do Ruska?
Už jsme poztráceli dost bodů a teď musíme být úspěšní. Sílu na to máme, potenciál taky, šance jsou veliké.

Plný dům v Ústí. Snad lidi potěšíme, věří čeští fotbalisté

Vyprodáno. V Ústí nad Labem se fanoušci na fotbalovou reprezentaci těší. Národní tým sice míří na nevelký stadionek, do jehož ochozů se vtěsnají jen čtyři tisíce diváků, hráči jsou ale rádi. Alespoň nehrozí scéna z loňského listopadu, kdy je v Mladé Boleslavi zamlkle sledovaly poloprázdné tribuny.

„Věřím tomu, že horší než na podzim v Boleslavi už to být nemůže. Lidi jsou v Ústí natěšení, tak doufám, že je potěšíme i výkonem na hřišti. Atmosféra na stadionu je důležitá i při přípravném utkání," řekl před středeční přípravou proti Litvě trenér Karel Jarolím.

Jeho svěřence v neděli čeká kvalifikační duel na hřišti San Marina. I proto má premiéra nároďáku na severu Čech svůj význam. „Ústecký stadionek není velký, je podobný tomu v San Marinu, takže se můžeme dobře adaptovat na nedělní utkání. I když v San Marinu asi nebude taková atmosféra jako v Ústí," myslí si Jarolím.

Čtěte také: Reprezentanti si vyzkoušeli ústecký trávník. Fanoušci nechyběli

„Věřím, že se dobře naladíme na neděli, i když je mi jasné, že zápas bude mít jiný charakter než v San Marinu," řekl Jarolím. „Teď jsme se čtyři měsíce neviděli, to je vždy komplikované. Navíc času na přípravu moc není a budeme se zaměřovat na to, co nás čeká v San Marinu."

Češi by se proti Litvě rádi vítězně naladili na kvalifikační boje o postup na mistrovství světa. Ve skupině mají zatím na kontě jen pět bodů ze čtyř zápasů. Jedním z hlavních problémů Jarolímova výběru je ale chabá produktivita. To chtějí Češi dnes i v neděli změnit.

„Byl bych rád, kdybychom dali nějaké góly a zvedli si sebevědomí. Je to o gólech, a když je nebudeme střílet, tak nemůžeme vyhrávat. Věřím, že se proti Litvě naladíme na San Marino. Pro nás to jsou povinné tři body, ke vší úctě k San Marinu," uvedl Jarolím.

„Čekají nás dva důležité kvalifikační zápasy a jestli si chceme udržet naději na postup, tak v nich musíme střílet góly, jinak nemůžeme pomýšlet na vítězství."