První gól dostali Plíškovi hoši už v 7. minutě. Grigara překonala jeho noční můra jménem Michal Odroš. Olomoucký útočník se trefil naposledy v minulém roce, na teplického brankáře má ale pifku. „Neskutečně se mi na něj daří,“ usmíval se. V neděli na Grigara vyzrál už pošesté během tří let. „Už před zápasem mi to připomněl a bum, netrvalo dlouho a dal mi zase gól. Pěkně to trefil křížem, byl jsem v protipohybu na přední tyč, nestačil jsem reagovat. Myslím, že s tím nic moc dělat nešlo. Hlavně, že jsme se na tyhle situace připravovali a oni nám hned na začátku zápasu dají gól,“ nechápal Grigar a řeč opět stočil na Ordoše. „V dalším průběhu utkání měl několik šancí a tak podivně se na mě zase usmíval,“ oklepal se strážce tří teplických tyčí při vzpomínce na svého kata.

Víte, že?
Teplice vyhrály v Olomouci naposledy v sezoně 2003/2004? Žlutomodří v srpnu 2003 zvítězili na Hané 3:1. Dva góly dal Tesařík, jednou se trefil Divecký.

Druhou branku inkasovali hosté v 69. minutě z kopačky Navrátila. Podle nich ale gól neměl platit. „Hořavu jsem nefauloval, standardka se neměla kopat. Navíc před rozehráním míč nestál v klidu,“ zlobil se stoper Michal Smejkal. Sudí Damková ale branku uznala, podle ní bylo vše v pořádku. „Taky bych řekl, že byl míč v pohybu,“ přidal se ke Smejkalovi Matula. „Byla ale naše chyba, že jsme se nesoustředili na hru a nechali soupeře takhle rozehrát,“ shodli se oba. Třetí gól Olomouce čtyři minuty před koncem už jen přidal trochu hořkého pelyňku do kalichu, který si Teplice na Hané vypily až do samého dna.

„Dostali jsme brzy gól, to nás zaskočilo. Pak jsme měli několik standardek, ale nebyla z nich žádná velká šance. Věřím, že nás vysoká porážka před čtvrteční odvetou poháru na Slavii nepoznamená. Spíš by nás měla nakopnout,“ myslí si Matula. Nepodcenili žlutomodří zápas v Olomouci tím, že nepostavili do hry některé své opory? „Chyběli nám někteří hráči, někdo měl karty, někdo dostal volno. Trenér se takhle rozhodl a my měli hrát mnohem líp,“ nehledal Smejkal výmluvy. Porážku hodili fotbalisté ze Stínadel za hlavu už na Andrově stadionu. „Prioritou je pro nás pohár a naplno se na něj soustředíme. Že má Slavia své problémy? Nic nepodceníme. Bude nás tlačit, jako v závěru prvního zápasu. Nesmíme ale zalézt, musíme hrát svou hru a dát gól. Toužíme postoupit a ve čtvrtek dáme do hry úplně vše,“ slibuje Tomáš Grigar.