Nakonec svěřenci trenéra Miloslava Pohla přezimují za Mostem na druhé příčce, a to pouze vinou horšího skóre. „S podzimem jsme nadmíru spokojení, takhle dobré jsme to opravdu nečekali,“ přiznává lodivod Baníku.

Čemu tak dobré umístění přičítáte?
Tým si sednul, vytvořila se dobrá parta. Chytli jsme se hned na začátku, kdy jsme vyhráli těžký zápas ve Štětí. Kluci si pak začali věřit a dokázali vyhrávat i zápasy, ve kterých nedominovali, otáčeli je třeba až v samém závěru.

Přispělo k výtečnému podzimu i to, že jste se zbavili poněkud problematičtějších hráčů?
Je pravda, že na hřišti i mimo něj byla disciplína. Neměli jsme vyloučení, které by vyplynulo z nedisciplinovanosti. I během tréninku vše probíhalo tak, jak má.

V létě jste ale nijak mohutně neposilovali, spíše máte pořád stejnou osu, okolo které se nabalují další kvalitní hráči.
To je pravda. Přivedli jsme Patrika Pokoše, který okamžitě zapadl do základní sestavy. Patřil k oporám. Stejně jako Petr Dragoun, který typologicky nahradil Aleše Pikla. I Peťa je velkou posilou, je urostlý, takže skvělý na standardky. Co se osy týče, tak ten tým je spolu delší dobu. V brance je oporou Slavík, v poli Doležal. Přidali se k nim Kupka, z mladších Šípek. Nerad bych ale někoho vyzdvihoval. Zkušení kluci to drží, ti mladí se vedle nich učí a výkonnostně rostou.

Jaký styl fotbalu vás zdobí?
U nás je to hlavně o zabezpečené obraně a silné záloze. Spíš to tedy hrajeme zezadu a na rychlé protiútoky a standardky. Dva ze tří zápasů jsme prohráli doma, kdy jsme museli chodit do plných, soupeř hrál na rychlé brejky. Spíš nám vyhovuje, když my můžeme hrát na brejky a spoléhat se na standardky. Máme na ně kluky, kteří je umí kopnout, a také kluky, kteří jsou urostlí.

Kdo bude na jaře hrát v krajském přeboru prim?
Jde o to, kdo bude chtít postoupit. Většinou jsou týmy, které jdou z kraje do divize, do roka zpátky s neblahými zkušenostmi. Co já vím, tak má zájem Most, což je logické, je to velké město, fotbal tam má tradici. Podle mě dokonce takový celek nemá v krajském přeboru co dělat. Jinak je ta soutěž vyrovnaná. Dopředu se nedá tipovat, kdo vyhraje, každý zkrátka může porazit každého. Čtyři týmy jsou trošku odskočené, ale že by v utkáních s ostatními byly vyloženými favority, to se říct nedá.

Modlanům sluší krajský přebor, předpokládám, že divize by pro ně bylo příliš velké sousto.
Myslím že jo. Všichni si to uvědomují. Víme, že by bylo hezké to zkusit, ale na Modlany by to opravdu bylo až moc. Asi bychom to dali na divizi do kupy, předseda Martin Hrdlička se hodně stará, ale na co to lámat a postupovat jen tak pro zkoušku. Podle mě je to momentálně zbytečné.

Jak bude vypadat zima?
Tentokrát se nezúčastníme srbického zimního turnaje. Chceme udělat změnu, odehrát méně zápasů. Kluci jsou po podzimu utahaní, ten turnaj by byl vlastně další soutěž navíc. A ještě k tomu se to hraje na umělce. Dáme čtyři pět přáteláků v termínech, které nám budou vyhovovat, abychom se pořádně sešli. Druhá věc je, že chceme změnu; chceme hrát s jinými týmy, než se kterými se střetáváme v soutěži a často i v přípravách. Zaměříme se tedy na týmy mimo Teplicko.

Na závěr se ještě zeptám na spolupráci áčka s béčkem.
Béčko hraje III. okresní třídu, to je nejnižší soutěž. Mezi ní a krajským přeborem je velký rozdíl. Spíš je ta spolupráce ve smyslu, že když někdo nehraje pravidelně, tak jde béčku pomoct, nebo když naopak máme málo lidí, tak jde z béčka někdo na lavičku áčka. Béčko je především o starších hráčích, kteří mají už něco odkopáno. Fotbalem se chodí bavit, nechtějí ztloustnout.