K mužstvu jste přišel po neúspěšném podzimu. V jakém stavu jste ho našel?
Jsou tu inteligentní hráči, rychle pochopili moje představy a dělají vše pro zlepšení své fotbalové dovednosti i disciplíny. Já i celý realizační tým nebereme hráče jen jako fotbalisty, ale jako normální lidi s běžnými problémy. Stav týmu nebyl tak zlý, jak jsem slyšel z různých zdrojů. Jen potřeboval znovu začít fungovat jako tým, což ke konci podzimu moc nebylo. Máme zastoupeny jak mazáky, tak i střední generaci a mladíky, kteří se mohou od těch starších hodně naučit. Snažili jsme se zapracovat na disciplíně. Ta nebyla na podzim moc valná.

Jaká byla zimní příprava?
Začnu docházkou, s tou jsem nadmíru spokojen. Hráči přistoupili k mým podmínkám důsledně a jejich nasazení v trénincích i zápasech je příkladné. Samozřejmě, pár výjimek se také našlo, a to se projeví při nasazování do zápasů. I nás postihla zranění některých hráčů, ale měli by být do prvního zápasu všichni v pořádku.

Zúčastnili jste se zimního turnaje v Souši. Jak se vám na něm vedlo?
Výsledkově i herně turnaj v Souši splnil účel, zkoušeli jsme nový herní styl, hráče na různých postech. Zápasy s kvalitními soupeři z krajského přeboru a I. A třídy nám ukázaly pozitiva i negativa, na kterých je třeba ještě zapracovat.

Které hráče považujete za největší opory týmu?
Mohl bych vyzdvihnout každého, protože každý je něčím platný a prospěšný. Podle mého pozorování tento tým vytvořil neskutečnou partu, která táhne za jeden provaz a chce něco dokázat. Mladí skvěle zapadli jak herně, tak i lidsky. Dlouho jsem nebyl v tak skvělém a jednotném kolektivu. Velkou oporou týmu je i vedení klubu, které se snaží v nelehké době zajišťovat kvalitní tréninkové podmínky a mužstvo všemožně podporují. Nastoupili jsme nelehkou cestu k úspěchu a teď je třeba dosavadní společnou práci v mistrovské soutěži prodat.

Prozraďte, jaké jsou tedy jarní cíle Duchcova?
Chceme dát na jaře zapomenout na nepříznivé výsledky z podzimní části a navázat na výkony z předchozích úspěšných ročníků. Rádi bychom se dostali co nejdříve do horní poloviny tabulky a divákům předváděli atraktivní hru.

Předseda FK Duchcov J. Köhr:

Hlavním důvodem trenérské rošády byly neuspokojivé výsledky a klesající úroveň hry. Hráči si s předchozím koučemVránou nenašli k sobě cestu, a proto se výbor klubu rozhodl ke změně. Z několika kandidátů jsme se nakonec dohodli s panem Peškem a dosavadní jeho působení hodnotíme velmi kladně.