Zatím jste na turnaji v Srbicích odehráli tři zápasy. Jak jste s nimi spokojený?
Nebudu je posuzovat výsledkově, ale herně. Jediným propadákem byl druhý poločas se Srbicemi, jinak jsem s hrou spokojený. Minulý zápas proti Proboštovu se nám povedl, teď proti Unionu Děčín také, i když tam byla kvalita soupeře o poznání nižší.

Děčín jste vyprášili i bez několika hráčů základní sestavy.
Nehrál Michal Doležal, trošku ho totiž bolelo koleno, nebyl ani Aleš Pikl a Jirka Formánek, ten je zraněný. Až budeme mít všechny opory pohromadě, tak se jara vůbec nebojím.

Takže na jaře půjdete nahoru?
Doufám, že jo! S kádrem, který budeme mít k dispozici, musíme hrát v klidu okolo šestého místa. Neříkám, že na jaře vše vyhrajeme, ale v klidu se z té podzimní bídy musíme dostat.

Co bylo na podzim špatně?
Hráči, na které se spoléhalo, což byli bývalí prvoligoví fotbalisté, najednou nebyli k dispozici. Odešel Dušan Tesařík, přestal hrát Pavel Džuban, Michal Doležal hrál zprvu jen za béčko. Do toho nás zašmiklo Karlíkovo vyloučení a několikazápasová stopka. Najednou se zjistilo, že bez těch zkušených hráčů to nejde. Chyběla taková ta naše osa.

Na jaře to bude jinak?
Michal Doležal hrál už na podzim poslední zápasy. Vrátil se nám mladý Vavřinec, pomalu se do toho dostává, dává gól za gólem, nabývá sebevědomí. A posilou bude také návrat Karlíka.

A do branky jste ulovili Martina Slavíka!
To bude samozřejmě velká posila! O jeho fotbalových kvalitách se nemusíme bavit, vždyť ještě na podzim 2015 chytal ligu. Martin je hlavně povahově výborný kluk. Zatím se do toho dostává individuálně. Pochopitelně ho nemusíme zkoušet, ale řekli jsme si, že na turnaji v Srbicích odchytá dva tři zápasy, aby se sehrál s obranou a ostatními kluky.

Jak probíhá příprava?
Jsme v tréninku tři týdny, trénovali jsme u nás v Modlanech. Tento týden začínáme na umělé trávě, konkrétně na Angeru. Budeme dělat s balony. Hlavně je pro nás důležité, že díky srbickému turnaji máme každý víkend zápas. Na klucích je vidět, že je vše zatím baví.

Srbického turnaje se zúčastňujete pravidelně. Co o něm můžeme říct?
Já ho za ta léta hodnotím jen a jen kladně. Je to skvělá možnost odehrát pravidelně zápasy. Dobře to tu funguje, přijedete, je o vás postaráno, plocha je uklizená. Tentokrát se hraje jen s osmi mužstvy, některá jsou slabší. Ale to nevadí, alespoň proti nim můžu nasadit mladší kluky, nebo ty, kteří tolik nehrají, nemusím se bát je vyzkoušet.