Dva zápasy, čtyři body. Jste s úvodem jara spokojený?
Vylepšilo se to. Po prvním zápase jsme spokojení nebyli, doufali jsme doma s Brnem ve tři body, ale bohužel jsme v uzovkách jen remizovali. Pozitivní je to, že jsme alespoň dokázali vyrovnat a Brno nás nepředběhlo. A také máme lepší vzájemnou bilanci, z tohoto pohledu bych to neviděl negativně. Se čtyřmi body jsem spokojený, ale musíme se dívat dopředu. Každý zápas je pro nás existenční.

Brno po remíze v Edenu dostalo pětigólový nářez v Boleslavi…
Šlo vidět, že jsme i my měli rozhodnout na začátku. Boleslav dala rychlý gól, do poločasu ještě přidala a bylo po zápase. Pro nás to byl s Brnem smolný zápas.

Chuť jste si ale v Liberci určitě spravili.
Určitě jsme si to vynahradili. Byli jsme efektivní, důkladně jsme se na Liberec připravili a dodrželi taktiku.

Oproti utkání s Brnem nastoupili v Liberci Hubáček, Pospěch a od začátku také Janda. Uspěli?
Všichni tři se na vítězství velkou měrou podíleli. Hubáček byl na stoperu excelentní. A Pospěchovi jsem ten gól moc přál, pro něj je to jedině dobře.

Ano, Pospěchovi trefa hned v prvním zápase po dlouhé přestávce určitě pomůže…
Má za sebou těžké období. Na zápas byl hodně natěšený a je to dobře, že se trefil. Pomůže mu to i po psychické stránce. Musí ještě pracovat na kondici, ale když mužstvo vyhraje, tak se trénuje líp. Obzvlášť, když se ten hráč trefí.

Co nyní zdobí Slavii? Bojovnost?
To by mělo zdobit každé mužstvo. Makat a nic nevypustit. Dost jsme obměnili kádr a máme řadu hráčů, kteří toho nemají moc odkopáno. Ti to musí nahrazovat zvýšenou bojovností a na starších hráčích pak je, aby do toho dali fotbalovost a myšlenku.

Do Edenu o víkendu přijedou Teplice, jak na ně?
Teplice chtějí hrát fotbal, což by nám mohlo vyhovovat. Otvírají se pak prostory. Ale zase když jsem viděl Teplice na Spartě, tak tam hrály vyloženě defenzivně a spoléhaly na rychlé brejky. U nás možná budou hrát to samé, mají rychlostní typy hráčů, Mahmutoviče, Ondráčka. My ale musíme hrát svojí hru a nepřizpůsobovat se soupeři.