Hrdlička odmítl, že by teplické vedení zvažovalo možnou výměnu na trenérském postu. „Tuto otázku jsme vůbec neřešili, o změnách ve vedení týmu a trenérově pozici absolutně nebyla řeč. Ano, víme, kde v tabulce jsme a netěší nás to, ale vůči trenérovi nepadla ani žádná ultimáta. Taková slova neznám. Ve vedení týmu se nic nemění a v dohledné době ani měnit nebude," uvedl Hrdlička.

Pětatřicetiletý Přerost je nejmladším koučem na ligové scéně, ale neprožívá dobrou premiéru mezi elitou, kam se dostal poté, co na lavičce skončil Petr Rada. Teplice pod Přerostovým vedením vyhrály jediný zápas v 1. kole proti M. Boleslavi, pak už získaly jen tři body za remízy.

Se čtyřmi vstřelenými góly jsou Teplice také nejhorším ofenzivním týmem soutěže. Nevoli dávají najevo i jejich fanoušci; tvrdé jádro žádalo Přerostovo odvolání už při nedělním utkání s Plzní, s níž domácí remizovali 1:1.

„Včera jsme společně s trenérem Přerostem řešili hlavně to, jak ze současné situace ven, co udělat pro to, abychom se v tabulce posunuli výš," řekl Hrdlička.

Tepličtí se také snaží posilovat kádr: v nedávné reprezentační pauze přišli záložníci Marek Jarolím s Jakubem Podaným a útočník Andrej Kerič. Poslední dva jmenovaní na severu Čech hostují ze Sparty.  (čtk)

Někteří fanoušci nepomohli

„Fanoušci nám nepomohli," shodli se hráči Teplic po nedělním zápase s Plzní. „Nebylo to příjemné, musíme se ale soustředit sami na sebe a vyhrávat, pak nám zase budou fandit. Ale škoda, fanoušci by měli být naším dvanáctým hráčem," říkal Martin Jindráček. „Můžeme si za současný stav sami," uvědomuje si Štěpán Vachoušek. „Lidi se chovali slušně, nevyvíjeli tlak, fandili nám, byla hezká návštěva," překvapil trenér Přerost. Měl však pravdu, skandování, které volalo po jeho odvolání, bylo slyšet pouze z rohu stadionu, kde sídlí radikálnější fans. „Jestli se něco ozývalo z rohu, tak jsem to nevnímal. Mě zajímají lidi, kteří nám fandí. V tuhle chvíli potřebuje tým podporu, pomoc. Na kritiku mají fanoušci nárok, ani se jim nedivím, ale hráči to vnímají," přidal Přerost, na jehož adresu diváci v sektoru 15 spustili už před výkopem pokřik „Přerost ven!".