Nejčastějším místem konání je Krupka, naposledy se tam o víkendu hrál turnaj pro děti narozené v roce 1999 a později. Zúčastnilo se ho 10 družstev, Trnovany skončily druhé, vítězství si vybojovali fotbalisté 1. FC Dubí. Nejlepším hráčem pořadatelé vyhlásili Vojtěcha Králíčka (Trnovany B), nejlepším brankářem Martina Blažka (Modlany). Nejvíc gólů nastřílel dubský Filip Kopecký.

„Při našich podnicích není zvláštností účast zahraničních celků. V minulostí jsme hostili dva celky z Ukrajiny, německý Heidenauer SW u nás dokonce jeden turnaj vyhrál. My na oplátku jezdíme na turnaj do Heidenau. Nyní jednáme o přijezdu jednoho polského celku. Myslím si, že takováto návštěva je velmi dobrým kořením a zkušeností celého turnaje, jak pro hráče tak pro trenéry,“ říká šéftrenér mládeže Marian Sláma spokojeně.

A jak pracují v Trnovanech s mládeží? „Se zimní přípravou se začalo hned první týden v lednu. Od poloviny ledna trénují jak starší, tak i mladší žáci třikrát týdně. Starší žáci mají jednou týdně halu, jednou jsou na UMT Kopernikova a doplňkově absolvují spinning. Mladší žáci mají stejný program, jen místo spinningu chodí do aquacentra. Se třemi tréninky týdně se v únoru připojila i starší přípravka. K tomu všemu se jezdí týden co týden na turnaje, a to jak venkovní tak halové,“ přemýšlí Sláma.

„Ale asi tak jako v jiných klubech, tak i my se potýkáme s nedostatkem dětí. Máme co dělat, abychom jedno družstvo vytvořil z jednoho ročníku, a tak většinou družstva děláme ze dvou ročníků,“ vysvětluje. „Byli bychom rádi, kdyby se nám přihlásili šikovní kluci i holky, kteří mají rádi fotbal a chtěli by se zapojit s námi do zimní přípravy. Na jaře by mohli zkusit soutěže, v létě pojedeme na letní soustředění do Zákup u České lípy. Rádi uvidíme zájemce z řad ročníků 1996 – 2006,“ láká Sláma. Kontakty prý zájemci najdou na webu klubu.

Na závěr ještě přidává termíny dalších turnajů, které Hvězda na závěr zimní přípravy chystá. „25. února pořádáme turnaj pro ty úplně nejmenší, což je ročník 2005 a ml. Máme dokonce ještě dvě volná místa. Hned druhý den uspořádáme turnaj pro ročník 2003 a ml. Poslední halový turnaj je na programu 17. března, zahraje si ročník 2001 a ml.,“ sype Sláma z rukávu.