Tak lákavou příležitost si parta ze Stínadel jistě nebude chtít nechat ujít. Zvlášť když pražského giganta vyzve doma před vlastními fanoušky.

„Pro všechny hráče bude zápas se Spartou svátek, věřím, že k tomu tak přistoupí," nechal se slyšet teplický kormidelník Zdeněk Ščasný, který v minulosti dvakrát dovedl Spartu k ligovému titulu.

Zdroj: Youtube

„Věřím, že to zvládneme a  tuhle divnou sezonu dovedeme k úspěšnému konci," je přesvědčený teplický matador Štěpán Vachoušek.

Po předposledním kole Gambrinus ligy může být rozhodnuto jak o novém mistrovi, tak o sestupujících. A klíčovou roli v tom sehrají právě aktéři fotbalového šlágru mezi Teplicemi a Spartou.

Když Pražané přijdou o body, nadobro ztratí šanci na mistrovský pohár, který pak připadne Plzni (ta když zdolá Liberec, stane se vládcem ligy bez ohledu na výsledek Sparty). „Do Teplic jedeme pro tři body," vzkázal trenér Sparty Vítězslav Lavička. „Pořád cítíme, že šance na titul trvá, byť je už jen v oblasti teorie. Naší povinností je naději na titul zachovat a vyhrát."

To Severočeši se v případě vítězství definitivně zachrání. Slavit by mohli, i kdyby klopýtli, to by ale musel zaváhat i předposlední Hradec. Už tak prestižní souboj tedy dostává ještě větší náboj. „Na zápas se Spartou se těšíme. Tenhle zápas rozhodne, zda se zachráníme, nebo ne. Já věřím, že to zvládneme," pravil odhodlaně teplický brankář Tomáš Grigar, kterého nebudou zítra strašit distancovaní letenští kanonýři David Lafata a Léonard Kweuke.

I Teplice budou v důležitém klání oslabeny o dva vykartované hráče – Admira Ljevakoviče a Lukáše Janiče. Naopak konžský kůň Franci Litsingi byl disciplinárkou omilostněn a může se zapojit do boje. Nastoupit ale nemohou Jakub Podaný a Andrej Kerič, kteří hostují ze Sparty.

„I v sestavě, v jaké nastoupíme, jsme povinni odevzdat co nejlepší výkon, pokusit se Spartu potrápit a získat body," zdůraznil lodivod Ščasný. „Po očku samozřejmě budeme sledovat i soupeře, protože mají těžké vylosování, a budeme doufat, že favorité potvrdí své postavení."

Bitva, která může rozhodnout o úspěchu či neúspěchu obou soupeřů v celé letošní sezoně, se rozhoří na Stínadlech zítra v 18.00, stejně jako všechny zápasy 29. kola.

Přijít povzbudit teplické fotbalisty můžete už dnes v 17.00, kdy klub připravil pro fanoušky otevřený trénink.