Musí se do budoucna poučit

Tak třeba s Tisou Sokol doma vedl ještě v 60. minutě 4:1, nakonec ale odcházel do kabin s pouhým bodem za remízu 4:4; v Horním Podluží měl dvacet minut před koncem dvoubrankový náskok, presto z toho byl opět pouze nerozhodný výsledek; v Trmicích i v Benešově se porážky zrodily v posledních pětiminutovkách. "Takový je sport, ale do budoucna se z toho musíme poučit," uvědomuje si Frolík, že při konečném sčítání bodů můžou podobné ztráty hodně bolet.

A skupina I. B třídy se totiž vyznačuje nebývalou vyrovnaností, i proto se počítá každý bodík. "Tabulka je našlapaná, nikdy jsem takhle vyrovnanou soutěž nehrál. Jsme sice devátí, náš náskok na poslední Chabařovice ale čítá pouhých 6 bodů. Stačí dva tři nepovedené zápasy a můžeme být poslední. Na druhou stranu ztrácíme stejný počet bodů na bronzovou příčku," přemítá jednadvacetiletý František.

Není se vůbec za co stydět

"Celkově se nemáme za co stydět, s kádrem, s nímž jsme vyhráli okres, jsme potrápili každého, tedy až na Soběchleby a Heřmanov," vrací se kučeravý fotbalista k podzimní části soutěže. Právě od lokálního rivala ze Soběchleb Unčín hned na úvod inkasoval před svými natěšenými fanoušky drtivou porážku 0:7. Hned se objevily pochybnosti nad kvalitami týmu, který na jaře slavil vítězství v okresním přeboru. Další průběh podzimu je ale vyvrátil, svěřenci trenérů Séma a Horáka vyhráli pětkrát za tři body, jednou uspěli v penaltovém rozstřelu, který se kope vždy při nerozhodném výsledku.

Ofenziva stojí na Kukrálovi

Sokol táhl devítigólový útočník Stanislav Kukrál, který ale ve třech duelech chyběl a brzy ho čeká operace zraněného kolene. "Část zimní pauzy tráví na dovolené s přítelkyní v Austrálii, pak půjde na tu operaci. Všichni doufáme, že se brzy uzdraví. Nebudeme si nic nalhávat, celá naše ofenziva na něm stojí; je to rozdílový hráč do vyrovnaných duelů, " modlí se Frolík za kanonýrovo zdraví. Výborně hráli také Miroslav Sém nebo Miroslav Pokorný. "Zajímavostí je, že ´dědula´ David Toncar pokořil jako jediný magickou hranici tisícovky odehraných minut. Asi to bude tím, že nechává oba trenéry vyhrávat v šipkách," culí se o generaci mladší neoficiální mluvčí týmu.

Sokol trápil na podzim úzký kádr

Achillovou patou nováčka, který se před sezonou posílil pouze o Soukupa, byl hlavně na konci podzimu velmi úzký kádr. "Trenér měl sice na papíře dvacet jmen, jenže Jašík nám odjel do Anglie, dva hráči stáli kvůli červené kartě, přišla i zranění a rázem bylo těžké sestavit aspoň základní jedenáctku. Proto se přes zimu pracuje na vhodném posílení a doplnění," informuje Frolík. Usilovně se prý hledá střední záložník a brankář; kvůli užšímu kádru si však trenéři přejí posílit do každé řady. Vrátit by se měl Bohouš Liner, který na podzim hostoval v Přestanově, Unčínští vyhlíží rovněž návrat zkušeného Luďka Altmana, jemuž svalové zranění dovolilo na podzim odehrát pouhých 102 minut.

V přípravě čeká Unčín i Krupka

Zimní přípravu zahájí klub, který své domácí zápasy hraje na krupské umělé trávě, 26. ledna. Hned o čtyři dny později odehraje první přípravný zápas, soupeřem mu bude o dvě soutěže výše hrající Krupka. "Pak jedeme do Chřibské, čekají nás ještě další tři přáteláky. Na začátku proběhne klasická hrubá příprava, tedy běhání a posilovna. Na zpestření jsou naplánovány běžky a hokejové utkání. Postupně přejdeme k práci s balonem," líčí "Frolda", co vše se svými spoluhráči absolvuje.

Sestup by pro ně byl tragédií

A jaké bude mít Unčín jarní cíle? „Záchrana bez zbytečných nervů do posledního kola! A snad neurazím fotbalového boha, když řeknu, že šesté či sedmé místo je v našich silách. Sestup by byl pro náš klub sportovní tragédií, teplický okres šel hodně nahoru, dostat se zpět přes Ohníč, Sobědruhy, proboštovské a modlanské béčko nebo Osek by nebylo zrovna jednoduchou misí. A ještě něco: na jaře určitě budeme chtít vrátit porážku Soběchlebům!" těší se Frolík na derby, kterým Sokol 27. března vstoupí do jarních odvet.